K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kongres kobiet

0

W stulecie nadania praw wyborczych kobietom w Polsce stowarzyszenie „Kobiecy Słupsk” organizuje IV Kongres Kobiet. Wśród zaproszonych na wydarzenie gości znalazły się znane osobowości polityki i publicystyki.

Słupskie organizacje kobiece zapraszają na IV Kongres Kobiet, który odbędzie się 17 marca w sali Polskiej Filharmonii Sinfonia Baltica im. Wojciecha Kilara. W programie imprezy znalazło się miejsce na liczne panele dyskusyjne poświęcone roli kobiet we współczesnym świecie. Wykłady o feminizmie poprowadzą zastępca rzecznika praw obywatelskich dr Sylwia Spurek oraz publicystka Magdalena Środa. Natomiast ze znanymi polityczkami odbędzie się debata, która odpowie na pytanie, czy w życiu publicznym nastał czas kobiet. Danuta Wawrowska ze Stowarzyszenia „Kobiecy Słupsk” zapowiada udział Agnieszki Dziemianowicz-Bąk, Barbary Nowackiej, Joanny Muchy, Joanny Scheuring-Wielgus, Ewy Lieder i Joanny Senyszyn.

Poruszone zostaną również tematy bliższe naszemu miastu. O wpływie kobiet na rozwój Słupska będzie można porozmawiać podczas spotkania pod nazwą „Siłaczki czyli słupskie historie”. Ponadto, jak co roku przygotowano wydarzenia towarzyszące. W parku zdrowia i urody uczestnicy wydarzenia będą mogli przeprowadzić badania profilaktyczne. Agnieszka Kulis ze Stowarzyszenia „Kobiecy Słupsk” zapowiada możliwość zasięgnięcia porad z zakresu badania kropli krwi i profilaktyki chorób kręgosłupa. Będzie także można zmierzyć ciśnienie i sprawdzić poziom glukozy.

Kongres Kobiet to również miejsce kultury. W foyer filharmonii odbędzie się wystawa fotografii kobiet pt. „100 na 100-lecie” oraz instalacja „Słowa ranią” w ramach kampanii przeciwko mowie nienawiści. Swoje memy zaprezentuje znana z portali społecznościowych Marta Frej. Aby wziąć udział w imprezie najpierw należy zarejestrować na stronie www.kongreskobiet.slupsk.pl. Liczba miejsc jest ograniczona.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.