K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wsparli dzieci niepełnosprawne

0

W hali Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego im. Tadeusza Gwiżdża w Słupsku odbył się Charytatywny Turniej Piłki Nożnej dla rocznika 2006 i młodszych. Organizatorami imprezy byli rodzice dzieci grających w zespole KS Gryf Słupsk 2006.

Z doskonałą inicjatywą niesienia pomocy dzieciom niepełnosprawnym, poprzez zorganizowanie turnieju charytatywnego, wyszło grono słupskich rodziców, których dzieci są zawodnikami rocznika 2006 Klubu Sportowego Gryf Słupsk. W rozgrywkach turniejowych uczestniczyło osiem zespołów reprezentujących kluby województw zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i pomorskiego. Drogą losowania drużyny podzielono na dwie grupy. W grupie „A” rywalizowały: Latarnik Choczewo, Bałtyk Koszalin, Dragoni Słupsk i KS Gryf Słupsk Niebiescy. Do grupy „B” trafiły zespoły: Salos Słupsk, MKS Debrzno, Gwardia Koszalin i KS Gryf Słupsk Czerwoni. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym dwa razy po osiem minut.

Tomasz Czarnuch, przedstawiciel rodziców przyznaje, że organizatorom chodziło o zorganizowanie turnieju piłkarskiego. Jednocześnie doszli do wniosku, że zyski z wpisowego dobrze będzie przekazać tym, którzy najbardziej potrzebują. Turniej doszedł do skutku, a niepełnosprawne dzieci będą mogły liczyć na zasilenie finansowe ich terapii.

W grupie „A” po dwóch wygranych meczach i jednym remisie wygrał Bałtyk Koszalin. Drugi był KS Gryf Słupsk Niebiescy, który odniósł dwa zwycięstwa i doznał jednej porażki. W grupie „B” z kompletem zwycięstw pierwsze miejsce zajął zespół MKS Debrzno, a na drugim znalazł się KS Gryf Słupsk Czerwoni.

Igor i Maksym z zespołu KS Gryf Słupsk Czerwoni jednoznacznie stwierdzili, że warto pomagać innym. Dzięki takiej pomocy można kogoś wyleczyć. Piłka to nie tylko sport, ale i emocje, które można przełożyć na konkretną pomoc.

W pierwszym półfinale spotkały się zespoły Bałtyku Koszalin i KS Gryfa Słupsk Czerwoni, 3: 2 wygrał Gryf. W drugiej w półfinale rywalizowały MKS Debrzno i KS Gryf Słupsk Niebiescy. W regulaminowym czasie mecz zakończył się remisem 1:1. Rzuty karne rozstrzygnęły, że w finale zagrał zespół MKS Debrzno. Po bardzo widowiskowym i zaciętym meczu KS Gryf Słupsk Czerwoni wygrał z zespołem MKS Debrzno 5:2 i został zwycięzcą turnieju. Miejsce trzecie zajął Bałtyk Koszalin, czwarty był KS Gryf Słupsk Niebiescy, a piąty SALOS Słupsk. Kolejne miejsca zajęły zespoły Gwardia Koszalin, Latarnik Choczewo i Dragoni Słupsk. Najlepszym zawodnikiem turnieju był Jakub Oleksiewicz z MKS Debrzno, natomiast królem strzelców został Maksym Janczukowicz KS Gryf Słupsk Czerwoni. Najlepszym bramkarzem okazał się Wiktor Bochnia z Bałtyku Koszalin. W trakcie imprezy prowadzony był kiermasz z czymś dla podniebienia. Tomasz Czarnuch zaznaczył, że poczęstunek przygotowany został przez rodziców młodych piłkarzy i dzieci niepełnosprawnych. Cały zysk z kiermaszu również wzbogaci możliwości prowadzenie terapii.

Podczas turnieju zebrano dwa tysiące złotych dla fundacji prowadzącej terapię osób chorych i ofiar wypadków komunikacyjnych. Pieniądze pochodziły ze sprzedaży ciast, a także od sponsorów takich jak: METALSTYL, HUBMAR, Aerosol Service i od piłkarzy KS Gryf Słupsk 2006. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.