K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Szóstka pod specjalnym nadzorem

0

Od 1 marca trwa na Pomorzu policyjna akcja Bezpieczna Szóstka. W działaniach wojewódzkich uczestniczą również funkcjonariusze referatu drogowego lęborskiej komendy policji. Wzmożone polowanie na piratów drogowych potrwa do końca miesiąca.

Kierowcy, którzy podróżują krajową szóstką muszą w tym miesiącu liczyć się ze wzmożonymi kontrolami drogowymi. Pomorska policja prowadzi akcję Bezpieczna Szóstka, a na celownik bierze przede wszystkim piratów drogowych przekraczających dozwolona prędkość. Podczas kontroli drogowych policjanci z drogówki sprawdzać będą również stan techniczny pojazdów i bezpieczeństwo zmotoryzowanych. Wiąże się z tym uwaga zwracana na korzystanie z pasów bezpieczeństwa zarówno przez kierujących jak i pasażerów oraz sposób przewożenia dzieci.

Policjanci zapowiadają eliminowanie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie i szkodzących środowisku. Nie będzie też pobłażania dla osób prowadzących pojazdy po spożyciu alkoholu i będących pod wpływem środków odurzających.

Akcja Bezpieczna Szóstka nie ograniczy się jedynie do ciągu drogi krajowej. Kontrolowane będą również drogi z nią połączone.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.