K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Dwa dochodzenia

0

Lęborska prokuratura prowadzi czynności wyjaśniające śmierć noworodka w miejscowym szpitalu. Ojciec dziecka oskarża personel szpitalny o popełnienie lekarskiego błędu. Szpital prowadzi w tej sprawie dochodzenie wewnętrzne.

W lęborskim szpitalu doszło do śmierci noworodka wkrótce po jego przyjściu na świat. W dniu przyjęcia ciężarnej kobiety do szpitala jej stan zdrowia nie wzbudzał niepokoju. Rozwiązanie skończyło się jednak rodzicielską tragedią. Ojciec nieżyjącego noworodka oskarża szpital o popełnienie błędu lekarskiego. Sprawą zajęła się lęborska prokuratura. Jak poinformował nas Patryk Wegner, szef Prokuratury Rejonowej w Lęborku, czynności wyjaśniające tę tragedię są na etapie oczekiwania na wyniki histopatologiczne. Śledczy dysponują też pełną dokumentacją niezbędną do określenia przebiegu zdarzeń.

Wewnętrzne dochodzenie prowadzone jest również przez lęborski szpital Dyrektor placówki hospitalizacyjnej powołał specjalną komisję złożoną z lekarzy różnych specjalności. Komisja także ma do dyspozycji pełną dokumentację i – co podkreśla Patryk Poniewierza, rzecznik Samodzielnego Publicznego Specjalistycznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Lęborku – zależy jej na rzetelnym i przejrzystym wyjaśnieniu przyczyn tej tragedii. Te zostaną upublicznione po zakończeniu wszystkich czynności wyjaśniających.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.