K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Freundlich dla przedsiębiorczych

0

Władze słupskiego ratusza zdecydowały o rozpoczęciu remontu zabytkowej kamienicy, w której mieszkał Otto Freundlich. Modernizacja pozwoli w niej pomieścić pomieszczenia o przeznaczeniu socjalnym i dedykowane przedsiębiorczym słupszczanom, których nie stać na wynajem lokalu dla swoich firm.

Rozpoczyna się kolejny etap rewitalizacji słupskiej kamienicy Otto Freundlicha znajdującej się przy ulicy Tuwima. Po pracach remontowych związanych z położeniem nowej elewacji, przyszedł czas na remont wnętrza obiektu. Zadania za kwotę 2 milionów złotych przeznaczonych przez miasto na ten cel, podjęła się firma Instalex ze Słupska. Wykonawca w przeciągu ośmiu miesięcy zupełni zmieni wnętrze obiektu.

Powstanie sala ekspozycji sztuki Otto Freundlicha z funkcją sali konferencyjnej – mówi Ewa Weitmann-Rudewicz, dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Słupsku. – Na parterze będą punkty koordynacji zadań społecznych i teleopieka. Na pierwszym piętrze – mieszkanie chronione oraz psychologiczna poradnia rodzinna, a na poddaszu pomieszczenie biurowe – open space, pomieszczenie dla rezydenta artystycznego i pomieszczenie wystawienniczo-warsztatowe.

Na każdej kondygnacji pojawi się toaleta dla osób niepełnosprawnych, a komunikację pomiędzy piętrami ułatwi winda. Przebudowę kamienicy dopełni wymiana wszystkich instalacji w nieruchomości. Firma Instalex zamontuje nowy system ogrzewania oraz instalację wentylacji mechanicznej. Pomieszczenia na samej górze przeznaczono dla firm, które stawiają dopiero pierwsze kroki. Bezpłatny wynajem biur ma pomóc w redukcji kosztów ponoszonych przez początkujących przedsiębiorców. Na zewnątrz obiektu planowane są już tylko drobne prace wykończeniowe. Wykonane zostanie oświetlenie i przejście łączące ulice Tuwima i Deotymy. Pozostaje jeszcze kwestia odsłoniętych na ścianach fresków autorstwa Otto Freundlicha. O tym czy zostaną zachowane, zdecyduje Wojewódzki Konserwator Zabytków, który oceni ich wartość artystyczną i historyczną.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.