Pęplino straciło mistrza

0

KS Sparta Sycewice i Reda Słupsk to zespoły, które w sezonie 2017/2018 będą walczyć o mistrzostwo w rozgrywkach Extraliga.pl Kobylnica. Swoją ostatnią szansę zaprzepaściło Pęplino.

Nie takiego rozstrzygnięcia w meczu na szczycie spodziewał się dotychczasowy lider rozgrywek zespół Pęplina, który po bardzo emocjonującym spotkaniu ze Stalą Jezierzyce podzielił się punktami. Drużyna Pęplina rozpoczęła spotkanie bardzo skutecznie. W trzeciej minucie Szymon Gołaszewski zdobył pierwszą bramkę, a dziesięć minut później podwyższył wynik spotkania na 2:0. Kolejnego gola dla Pęplina strzelił w 17 minucie Adam Gołąb. Drużynie Stali mimo przewagi Pęplina udało się jednak strzelić w 20 minucie pierwszą bramkę. Tak, więc po 20 minutach gry podopieczni Dominka Gruszki prowadzili 3:1. W drugiej odsłonie Stal rozpoczęła grę od szybkich ataków, które zaskoczyły rywali. Dramaturgia tego spotkania sięgnęła zenitu w ostatnich sekundach meczu, gdy padały bramki dla Stali i Pęplina. Ostatecznie rzut karny dla Stali Jezierzyce dał remis 4:4 i oddalił szanse zespołu z Pęplina na utrzymanie pozycji lidera. Dominik Gruszka, trener Pęplina przyznał, że pod koniec turnieju jego zespół nie wytrzymuje presji. Miał jednak nadzieję, na zwycięstwo nad Spartą i ostateczne uplasowanie się „na pudle”.

Niestety. Zwycięstwo w dziewiątej kolejce Sparty Sycewice 3:2 w meczu z dotychczasowym liderem drużyną Pęplina przekreśliło szansę tego zespołu nawet na zajęcie miejsca na podium.

W pozostałych meczach ósmej i dziewiątej kolejki padły następujące rozstrzygnięcia. Drużyna Redar Słupsk bez rozgrywania meczu zdobyła punkty walkowerem po wycofaniu się z rozgrywek zespołu Casablanka. Sparta Sycewice pokonała Akademię Pomorską 19:4, KS Damnica wygrał z drużyną Baltic Team 6:1, a Drużyna Kobylnica odniosła swoje drugie zwycięstwo pokonując niespodziewanie Kamir Team Słupsk w stosunku 7:6.

W dziewiątej kolejce punkty bez walki zdobyły zespoły z Jezierzyc i Kobylnicy za walkowery w nierozegranych spotkaniach z Casablanką i Barem Pod Dzikiem. W pozostałych meczach walczący o medal Redar Słupsk pokonał 6:2 drużynę KS Damnica. Taki sam wynik padł w spotkaniu pomiędzy zespołem Baltic Team Słupsk a Kamirem Team.

W najbliższą niedzielę 11 marca poznamy mistrza tegorocznej edycji Extraligi.pl Kobylnica. Zdecydowanym faworytem jest ubiegłoroczny mistrz Sparta Sycewice, który jako jedyny nie poniósł porażki. Sparta Sycewice grać będzie ze Stalą Jezierzyce, a Redar Słupsk zmierzy się z drużyną Kamir Team Słupsk. Od wyników tych spotkań zależy, jaka będzie kolejność na podium. Spotkania rozpoczną się o 10.50 i 12.30 w hali sportowej Zespołu Szkół Samorządowych w Kobylnicy. Kibice mile widziani. (opr. rkh)