K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Roboty od środy

0

W najbliższą środę firma Usługi Budowlane Andrzej Rulis przystąpi do kompleksowej przebudowy lęborskiej Wieży Ciśnień w parku Chrobrego. Modernizacja wieży jest elementem szerszego programu.

Jeden z największych projektów realizowanych przez Lębork wiąże się z dbałością o materialne i niematerialne dziedzictwo kulturowe. Skarbem Lęborka jest niewątpliwie nie tylko Wieża Ciśnień, ale i jej otoczenie. Jutro, czyli 7 marca, ruszą prace remontowe i adaptacyjne w tym obiekcie. Inwestycja wykonana zostanie przez firmę Usługi Budowlane Andrzej Rulis za kwotę niespełna 8,8 miliona złotych. Jak już informowaliśmy w ramach prac budowlanych powstanie platforma widokowa wraz z windą i efektowną przeszkoloną klatką schodową, dokonana zostanie wymiana stropów, dachu, stolarki okiennej i drzwiowej. Obiekt zyska także nową elewację.

Program ratowania i właściwego eksponowania skarbów miasta zakłada również adaptowanie na na działalność muzealną, turystyczną i wystawienniczą wież kościoła NMP i Sanktuarium św. Jakuba Apostoła, w których powstaną atrakcyjne punkty widokowe.

Realizacja całego projektu będzie kosztowała ponad 13 milionów złotych, w których mieści się 60-procentowe dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Dzięki temu przedsięwzięciu lęborczanie będą też cieszyć się wyremontowanymi ulicami w centrum miasta, fragmentami murów obronnych i skwerem między ul. Przymurną, a rzeką Łebą.

Koniec prac parkowych planowany jest niemal dokładnie za rok.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.