K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Obrazy z niepamięci

0

W najbliższy piątek (9 marca) w sali wystawowej Centrum Informacji Turystycznej Brama Kaszubskiego Pierścienia w Lęborku odbędzie się wernisaż wystawy obrazów Ryszarda M. Zająca. Ekspozycja zatytułowana jest „Miasto, którego nie ma”.

Ryszard M. Zając nie jest w Lęborku osoba anonimową. Artysta plastyk, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu dał się poznać mieszkańcom regionu nie tylko od strony twórczej, ale również jako animator życia kulturalnego i teatralnego. W najbliższy piątek, 9 marca, będzie można podziwiać jego najnowsze prace malarskie tematycznie związane z miejscem jego urodzenia, Lęborkiem.

Jesteśmy na etapie organizacji wernisażu wystawy „Miasto, którego nie ma. Lauenburg in Pommern” – mówi Ryszard M. Zając. – Na tej wystawię prezentuję 17 prac. Wszystkie są obrazami olejnymi. Źródłem wyjściowym były archiwalne czarno-białe fotografie przedwojennego Lauenburga z moją opowieścią współczesną. Tak bym to określił.

Wernisaż tej interesującej z punktu widzenia artystycznego i historycznego wystawy odbędzie się 9 marca o godz. 18 w sali wystawowej Centrum Informacji Turystycznej Brama Kaszubskiego Pierścienia. Prace Ryszarda M. Zająca będzie można oglądać do 3 kwietnia. Ekspozycja udostępniana jest bezpłatnie. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.