K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Policja przestrzega!

0

Otrzymaliśmy komunikat policyjny dotyczący wzmożonych kontroli na drogach województwa pomorskiego. Akcja prowadzona będzie ze szczególnym nasileniem w Dniu Kobiet. Poniżej pełna treść komunikatu.

W dniu 8 marca pomorska drogówka przeprowadzi działania pod nazwą „Alkohol i narkotyki”. Każdy z zatrzymanych do kontroli kierowców zostanie przebadany na zawartość alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu. Celem akcji jest poprawa bezpieczeństwa na drogach.

Akcja ma na celu eliminację z ruchu tych kierujących, którzy spożywali alkohol bądź zażywali narkotyki i pod ich wpływem zasiedli za kierownicą, ale także zwrócenie uwagi uczestników ruchu drogowego na poważne konsekwencje, jakie w przypadku kolizji lub wypadku niesie jazda po spożyciu alkoholu bądź też pod wpływem substancji odurzających. Prawie każdy kierowca zdaje sobie sprawę, że nawet zmęczenie może wpłynąć na zdolność panowania nad pojazdem, nie wszyscy jednak są świadomi, jak bardzo alkohol, silne leki lub narkotyki osłabiają czas reakcji.

Punkty kontrolne zorganizowane zostaną na terenie wszystkich komend miejskich/powiatowych policji naszego województwa, a szczególnym nadzorem zostaną objęte miejsca, w których najczęściej dochodzi do wypadków drogowych. Ciągle nie brakuje osób, które decydują się kierować pojazdem pomimo tego, że spożywali wcześniej alkohol lub zażywali narkotyki. Konsekwencją jest nie tylko zatrzymanie prawa jazdy, ale może to być także utrata pracy (np. zawodowego kierowcy), a co za tym idzie pogorszenie sytuacji materialnej całej rodziny. Warto pamiętać, że tzw. dopalacze traktowane są jak narkotyki i za jazdę pod ich wpływem grozi taka sama kara.

Jazda autem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi do 2 lat pozbawienia wolności, a nietrzeźwy kierowca, który spowoduje wypadek, może spędzić w więzieniu nawet 12 lat. (opr. red)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.