K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

W Lęborku odnalezione

0

Ponad dwa lata temu w Andorze skradziono mercedesa o wartości przekraczającej 100 tysięcy złotych. Teraz auto zostało odnalezione podczas kontroli drogowej przeprowadzonej w Lęborku przez funkcjonariuszy Straży Granicznej.

Rutynowe kontrole drogowe dokonywane przez funkcjonariuszy uprawnionych do tego służb pozwalają nie tylko wyeliminować z ruchu wadliwe pojazdy czy pijanych kierowców, ale też odnaleźć skradzione wcześniej auta. Nie inaczej było podczas służby na drodze krajowej S-6 pograniczników z Władysławowa. Zatrzymali oni do kontroli mercedesa, którym podróżowali 41-letni mężczyzna i 29-letnia kobieta, mieszkańcy powiatu kamieńskiego (woj. zachodniopomorskie). Dzięki wyposażeniu patroli w możliwość bezpośredniej łączności z Systemem Informacyjnym Schengen udało się ustalić, że pojazd został skradziony na terytorium Andory. Od 1 lipca 2014 roku poszukiwany był przez poszkodowaną firmę leasingową ze Stuttgartu, która jego wartość wyceniła na 100 tys. zł.

Jak informuje kpt. Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy Morskiego Oddziału Straży Granicznej, podróżujący samochodem mężczyzna i kobieta zostali po złożeniu zeznań zwolnieni. Auto zabezpieczono na policyjnym parkingu, a sprawę prowadzić dalej będzie Komenda Powiatowa Policji w Lęborku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.