K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wymalowany sukces

0

Liceum Plastyczne przy Zespole Szkół Informatycznych w Słupsku może pochwalić się zdolnymi podopiecznymi. Aż trzech uczniów szkoły wyróżniono w XVI edycji Międzynarodowego Konkursu Plastycznego.

Blisko 2,5 tysiąca prac nadesłanych z 15 krajów walczyło w XVI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym. Wśród uczestników nie zabrakło reprezentantów Liceum Plastycznego, którzy tę edycję imprezy z pewnością mogą zaliczyć do udanych. W tym roku aż trójka uczniów sięgnęła po zaszczytne laury. Tematem przewodnim zadania konkursowego była Ziemia jako planeta nie tylko ludzi, ale także zwierząt i roślin.

Wiktoria Nowacka, Sandra Skurnóg i Tomasz Pyt są uczniami klasy pierwszej. Aby wykonać swoje obrazy, poświęcili kilkadziesiąt godzin pracy w domu i podczas szkolnych zajęć. Każdy z młodych artystów wysłał po jednym konkursowym dziele, sporządzonym techniką dowolną.

Mieliśmy wybrać sobie trzy pomysły. Ten ostatni przyszedł mi do głowy tuż przed konkursem i nie spodziewałam się, że pani doradzi mi wybrać właśnie ten temat – mówi Wiktoria Nowacka, laureatka konkursu. – W sumie postawiłam na prostotę, ale i w pewien sposób na kreatywność.

Dzieło kolejnej wyróżnionej słupszczanki nawiązywało do bogactwa przyrody. – Mój obraz przedstawiał gatunki ptaków z wielu zakątków świata. To nawiązanie do różnorodności naszej Ziemi: jedne ptaki są bardziej kolorowe, inne szare, wcale nie egzotyczne – mówi Sandra Skurnóg.

To nie pierwszy raz, kiedy uczniowie słupskiego Liceum Plastycznego odnoszą sukcesy w Międzynarodowym Konkursie Plastycznym. W ubiegłym roku podopieczni szkoły także zgarnęli trzy wyróżniania za nadesłane prace.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.