K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kontrola uprzywilejowanych

0

Lęborscy policjanci włączyli się do akcji pomorskiej drogówki, która pod lupę wzięła pojazdy uprzywilejowane i należące do firm ochroniarskich. Dzisiaj i w sobotę sprawdzane będą ich stan techniczny i wymagana prawem dokumentacja.

Pojazdy uprzywilejowane najczęściej wykorzystywane są w sytuacjach wyższej konieczności i bez względu na warunki drogowe. Ich stan techniczny i wyposażenie nie mogą budzić najmniejszych zastrzeżeń. Od tego zależy nie tylko skuteczność działania służb ratowniczych i porządkowych, ale też bezpieczeństwo osób ratowanych i innych użytkowników dróg. Pomorska policja wzięła więc pod lupę pojazdy uprzywilejowane i należące do firm ochroniarskich.

W dniu dzisiejszym i jutrzejszym policjanci lęborskiej drogówki włączyli się w działania wojewódzkie, których celem jest kontrola pojazdów firm ochroniarskich oraz kontrola pojazdów uprzywilejowanych – mówi Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – Policjanci sprawdzać będą przede wszystkim stan techniczny pojazdów oraz wymaganą dokumentację.

Wyniki kontroli prowadzonej na drogach powiatu lęborskiego poznamy w przyszłym tygodniu. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.