K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wspólna Wielkanoc

0

Caritas parafii Świętego Jacka nie zapomina o potrzebujących także w okresie świąt wielkanocnych. Chętni mogą już odbierać zaproszenia na wspólne śniadanie, które odbędzie się 24 marca.

Wspólne spotkania świąteczne organizowane przez Caritas parafii Świętego Jacka to już tradycja. Od kilkunastu lat osoby niezamożne i społecznie wykluczone mogą spotkać się przy wielkanocnym stole, aby mieć przynajmniej namiastkę domowej atmosfery.

Śniadanie wielkanocne podobnie jak bożonarodzeniowa Wigilia jest spotkaniem wszystkich słupszczan, nie tylko tych bezdomnych, samotnych i ubogich. Lidia Matuszewska prowadząca Caritas kieruje zaproszenie także do rodzin, ludzi starszych, poszukujących ciepła, życzliwości czy przyjaźni, do tych, którzy potrzebują rozmowy, wysłuchania, a czasem tylko pobycia razem z innymi.
Na stole nie zabraknie tradycyjnych potraw. Pojawi się oczywiście typowy dla świąt wielkanocnych żurek, a na deser przygotowano słodkie wypieki.

Dostaliśmy fajnego sponsora. Będą sałatki jarzynowe, żur, wędliny, jaja, różnego rodzaju ciasta. Stoły będą zastawione, będzie się czym częstować, ale najważniejsze, żeby się jednoczyć, pobyć razem, wspólnie się pomodlić, porozmawiać – mówi Lidia Matuszewska.

Śniadanie odbędzie się 24 marca w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym. Natomiast zaproszenia można odbierać od poniedziałku do piątku w godzinach od 10 do 12 w siedzibie Caritasu przy ulicy Niedziałkowskiego.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.