K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Lębork charytatywnie

0

Za tydzień ruszy drogami województwa pomorskiego sztafeta, której uczestnicy chcą wybiegać Zieloną Strefę Relaksu. Pomysłodawcami są pracownicy i rodzice podopiecznych Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie. Na trasie tego charytatywnego przedsięwzięcia znalazł się Lębork.

Lęborczanie będą mieli okazję przyłączyć się do akcji charytatywnej, której celem jest utworzenie Zielonej Strefy Relaksu przy Zespole Placówek Specjalnych w Tczewie. Rodzice podopiecznych i nauczyciele tej placówki wpadli na pomysł, by zorganizować bieg sztafetowy drogami Kaszub i Kociewia. W ten sposób zamierzają zrealizować swój cel, czyli zgromadzić środki na tę inwestycję.

Łącznie do przemierzenia mamy 460 kilometrów – mówi Dominik Brosze, nauczyciel Zespołu Placówek Specjalnych w Tczewie. – Pięciu amatorów biegania pobiegnie trasami wiodącymi przez Kaszuby i Kociewie. Odwiedzimy Starogard Gdański, Bytów, Lębork, Człuchów, Chojnice, Wejherowo, Puck, Kartuzy, Kościerzynę i, oczywiście Tczew. Wyruszymy z Tczewa 19 marca i powrócimy do Zespołu Placówek Specjalnych 23 marca. W Lęborku będziemy 21 marca około godziny 12.30. Zapraszam wszystkich do poparcia naszej inicjatywy. Cel jest bardzo szczytny. Zbieramy pieniążki na utworzenie wspaniałej zielonej strefy relaksu dola najbardziej pokrzywdzonych dzieci, dzieci niepełnosprawnych głęboko dotkniętych dysfunkcjami.

Lębork włączył się do akcji nie tylko jako miasto etapowe, ale również jako społeczność.

Chcemy, żeby w dniach od 14 do 21 marca w Lęborku były skarbonki, do których będzie można wrzucać datki – mówi Alicja Zajączkowska, doradca burmistrza Lęborka. – Skarbonka pojawi się w ratuszu, kinie i dwóch firmach – Farm Frites i NFM. Poza tym u wrót miasta biegacze z Lęborka powitają i wspomogą uczestników sztafety. O godz. 12.30 pod ratuszem będzie krótka przerwa i spotkanie biegaczy z władzami miasta. Myślę, że to co możemy zrobić, czyli wesprzeć dobrą inicjatywę, to właśnie robimy.

Warto pamiętać, że akcja „Wybiegajmy Zieloną Strefę Relaksu” jest pierwszym w kraju charytatywnym przedsięwzięciem, w którym rodzice i pedagodzy biegną dla swoich podopiecznych. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.