K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Opasali Ziemię

0

Przed nieco ponad miesiącem ruszyła akcja „Powiat lęborski – Z nami zdrowo i sportowo”. Uczestniczyć w niej można pieszo i na rowerze, a przebyte kilometry sumować w jednym celu – zakupienie elektrycznego wózka dla niepełnosprawnej osoby z powiatu. Piechurzy, biegacze i rowerzyści już razem pokonali długość równika.

Akcja „Powiat lęborski – Z nami zdrowo i sportowo” ruszyła 9 lutego. Zaproszeni do udziału w niej zostali nie tylko aktywnie maszerujący, biegający i jeżdżący na rowerze, ale również ci, który nie jest obce niesienie pomocy innym. Kilometry pokonywane w ramach tej akcji – rejestrowane w aplikacji endomondo – mają przynieść efekt w postaci zakupu wózka elektrycznego dla niepełnosprawnej osoby z powiatu lęborskiego. Do tej pory swoje pokonywane dystanse zgłosiło ponad 350 osób, a suma kilometrów przekroczyła długość równika. Organizatorzy odnotowują kolejne zgłoszenia i już teraz są pewni, że do zakończenia akcji – czyli do 31 lipca tego roku – uda się „zgromadzić” sumę kilometrów równą 2,5-krotności równika, czyli 100 tysięcy kilometrów. W ten sposób osiągnięty zostanie cel charytatywny i partner akcji, firma Farm Frites, uszczęśliwi osobę niepełnosprawną.

Ale to tylko jeden z celów. Najważniejszym jest aktywizowanie mieszkańców powiatu i promocja zdrowego trybu życia. Organizatorzy akcji mają nadzieję, że uczestnicy na tym nie poprzestaną, a sportowe i rekreacyjne przyzwyczajenia do biegania, maszerowania i jazdy na rowerze pozostaną nieodłączną częścią ich codziennego życia.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.