K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Gabaryty po elektroodpadach

0

Lęborczanie, którzy chcą się pozbyć elektroodpadów o śmieci dużych gabarytach będą mieli ku temu wiosenną okazję. Firmy zajmujące się odbiorem śmieci odwiedzą w tym celu osiedla mieszkaniowe zgodnie z ogłoszonym wcześniej harmonogramem.

W Lęborku zbliża się czas wiosennej zbiórki elektroodpadów i śmieci o dużych gabarytach. Zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem, na pierwszy ogień pójdą stare, zdezelowane lub nieprzydatne już wszelkie urządzenia elektryczne – począwszy od lodówek, a skończywszy na małych odtwarzaczach.

Wiosenna zbiórka odbędzie się 17 i 24 marca, czyli w kolejne dwie następujące po sobie soboty – informuje Agnieszka Kozłowska, naczelnik wydziału ochrony środowiska UM w Lęborku. – Tak, jak w latach poprzednich telefonicznie zgłaszamy potrzebę odbioru elektroodpadu firmie Remondis. Przedstawiciel firmy podjeżdża pod nieruchomość i odbiera elektroodpady.

Sporych kłopotów nastręcza mieszkańcom miasta również pozbywanie się starych mebli czy innego wielkogabarytowego wyposażenia domów. Te odbierane będą nieco później. Naczelnik Agnieszka Kozłowska dodaje, że zbiórka odpadów wielkogabarytowych odbędzie się w kwietniu, a konkretnie 14 i 21 kwietnia. Także w dwie kolejne soboty. Obejmie ona zarówno zabudowę wielorodzinną jak i jednorodzinną. Odpady należy wystawić przy wiatach śmietnikowych lub w miejscu, w którym gromadzone są śmieci przeznaczone do odbioru.

Z harmonogramami odbioru wszystkich odpadów można zapoznać się na stronie www.ekolebork.pl (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.