K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Junior Cup II

0

W hali sportowej Ośrodka Sportowo-Rekracyjnego im. Tadeusza Gwiżdża w Słupsku odbył się II Turniej Energa Cup Junior. Uczestniczyło w nim dziesięć drużyn reprezentujących kluby ze Słupska, Sławna i Malechowa.

Bohaterami drugiego turnieju, zorganizowanego przez Akademię Piłkarską Energa Gryf Słupsk S.A. byli zawodnicy i dziewięć zawodniczek z roczników 2010 i 2011.W całodziennych zmaganiach futbolowych wystąpiło ponad 120 adeptów piłkarskiego rzemiosła.

Robert Chuchla, koordynator AP Energa Gryf Słupsk S.A nie narzekał na brak zainteresowania udziałem w turnieju szkółek piłkarskich i fundacji szkolących dzieci. Zależało mu na tym, aby na boisku pokazały się przede wszystkim słupskie zespoły. Od początku roku to już drugi turniej, a przed organizatorami jeszcze rozgrywki dla roczników 2008 i 2011. Akademia piłkarska Gryfa wystartowała jesienią, a już teraz w sześciu zespołach w miarę regularnie 2-3 razy w tygodniu trenuje ponad 70 zawodników. Akademia jest w przededniu utworzenia kolejnej grupy wiekowej – roczników 2012/2013.

Turnieje dla dzieci to przede wszystkim okazja do sprawdzenia postępów, jakie na treningach robią mali piłkarze oraz skonfrontowanie ich z rówieśnikami innych zespołów. Drużyny rywalizowały w dwóch grupach, grając systemem „każdy z każdym” dwa razy siedem minut. Każdy młody futbolista grał o zwycięstwo swojego zespołu, każdy strzelony gol wywoływał okrzyki radości, a stracona bramka smutek, a niekiedy i łzy.

Gabryś, Damian, Staś z AP Energa Gryf Słupsk S.A. grali w drużynie, która zwycięsko zakończyła swój mecz. Wszyscy trzej chcą zostać piłkarzami, a ich wzorem do naśladowania są Robert Lewandowski i Kamil Grosicki.

W swoich grupach najlepsze okazały się zespoły UKS Orliki Kończewo i UKS GAP Bruskowo Wielkie. Z drugich miejsc do półfinału awansowały Akademia Piłkarska Energa Gryf Słupsk S.A (drugi zespół) i UKS Sława Jedynka Sławno. W pierwszym półfinale piłkarze z UKS-u GAP Bruskowo pewnie, bo 5:1 wygrali z rówieśnikami z AP Energi Gryf Słupsk. W drugim półfinale Orliki Kończewo wygrały z Jedynką Sławno 2:1.

Finał rozegrał się pomiędzy zespołami Kończewa i Bruskowa. Ten mecz zakończył się wysoką wygraną (5:0) podopiecznych Marka Godlewskiego, zawodników UKS GAP Bruskowo Wielkie którzy tym samym zostali zwycięzcami turnieju. W meczu o trzecie miejsce drugi zespół AP Energa Gryf Słupsk wygrał 4:2 z UKS-em Sława Jedynka Sławno. Miejsca od piątego do dziesiątego zajęły: Pomorska Akademia Piłkarska Gracz, Futbolaki Słupsk, UKS Arkadia Malechowo Piłka w Bramce, Football Academy Słupsk i AP Energa Gryf Słupsk S.A zespół pierwszy.

W całym turnieju w 27 meczach strzelono 97 bramek, co dało średnią 3.59 bramki na mecz.

Niemal do ostatniego meczu trwała zacięta rywalizacja o tytuł króla strzelców pomiędzy Damianem Małyszem a Szymonem Szymańskim. Ostatecznie jedną bramkę więcej strzelił Szymon Szymański, napastnik z Bruskowa Wielkiego i on został królem strzelców. Damian Małysz natomiast został najlepszym zawodnikiem, a najlepszym bramkarzem okazał się Filip Wilk – obaj zawodnicy to reprezentanci AP Energa Gryf Słupsk S.A. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.