K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Pogoda nie przeszkadza

1

Jedna z większych inwestycji infrastrukturalnych Lęborka – roboty ziemno-drogowe na osiedlu Harcerzy – prowadzona jest także w okresie zimowym. Ciężki sprzęt budowlany pojawił się już na ulicy Sosabowskiego i drugim odcinku Szarych Szeregów.

Coraz więcej odcinków ulic lęborskiego osiedla Harcerzy zaczyna nabierać kształtu oczekiwanego przez mieszkańców. Do zakończenia wszystkich prac pozostało jeszcze pół roku, ale wykonawca stara się dotrzymać terminów. Nie przeszkadza mu kapryśna o tej porze roku pogoda. Intensywne roboty prowadzone są na ulicy Szarych Szeregów. Sprzęt budowlany pojawił się także na ulicy Generała Sosabowskiego.

Jeżeli chodzi o ulicę Szarych Szeregów, to wykonawca, czyli firma Kruszywo z Linii, kładzie już krawężniki – mówi Halina Łukian, radna miejska. – Prace są już daleko posunięte i jeśli tylko warunki atmosferyczne pozwolą, to jeszcze w tym miesiącu wylany zostanie dywanik asfaltowy. Natomiast na ulicy Generała Sosabowskiego w tym tygodniu przedsiębiorstwo Wiesława Wójcika wykonało już kanalizację sanitarną, a teraz firma Kruszywo przystąpiła do prac ziemnych pod drogę. Tutaj równie, jeżeli nie będzie ataku zimy, dywanik asfaltowy szybko zostanie położony.

W kwietniu ekipy budowlane pojawią się na ulicy Mazowieckiej na odcinku od Lubelskiej do Myśliwskiej. Do wykonania pozostanie drugi etap ulicy Generała Sosabowskiego, ulica Batalionu „Zośka” oraz dwa etapy ulicy Małopolskiej. Zakończenie inwestycji przewidziane jest na wrzesień tego roku. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz

  1. uważam że burmistrz wraz ze swoją elitą robią sobie kampanię wyborczą — robi się remonty nowo powstałych ulic a kiedy ta załoga pomyśli o ulicach które powstawały 30 lat prędzej pomiędzy ul Komuny Paryskiej a Topolową czyżby to zapomniane osiedle a może Burmistrz tu wcale nie bywa to świadczy o jego osobie