K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Stypendia dla twórców

0

Prezydent Słupska rozdał stypendia dla najlepszych twórców kultury w mieście. W tym roku granty otrzymały cztery osoby na realizację projektów w dziedzinach filmu, malarstwa i muzyki.

Blisko 25 tysięcy złotych złotych przeznaczono z budżetu miasta na wsparcie dla osób zaangażowanych w rozwój kultury w Słupsku. Granty przyznawane są jednorazowo, a ich maksymalna kwota wynosi 10 tysięcy złotych brutto. W tegorocznym rozdaniu nagrody otrzymały cztery osoby, reprezentujące różne dziedziny sztuki. W kategorii filmu stypendium uzyskał Marcin Prusak, dziennikarz nagrodzony za najlepszy debiut dziennikarski 2004 roku w redakcji „Dziennika Bałtyckiego”, stypendysta m.in. marszałka województwa pomorskiego w 2016 roku, autor filmów dokumentalnych „Po ich trudzie pozostał tylko ślad” oraz „Ułani, ułani 2.0”. Przyznane stypendium w wysokości 4,5 tysiąca złotych przeznaczy na realizację kolejnego obrazu filmowego pt. „Słupskie powstanie warszawskie”.

Drugim nagrodzonym stypendystą został Henryk Klaja. Artysta plastyk parający się grafiką i malarstwem otrzymał 9 tysięcy złotych na przygotowanie nowych prac i wystawy „Henryk Klaja – sztuka w czasach #Niepodległości”.

W tym roku grant kulturalny przyznano również na stworzenie performance`u tanecznego. Otrzymał go artysta, absolwent wydziału tańca w Bytomiu, aktor Teatru Tęcza, stypendysta marszałka województwa pomorskiego w 2017 roku. Stypendium w wysokości 2 tysięcy złotych posłuży do realizacji widowiska pod nazwą „W niedzielę to ja chodzę na dancefloor”.

Kolejny stypendysta, Łukasz Sasko, muzyk związany między innymi z takimi zespołami, jak „Side Roads” i „B Hearts”, dostał 9,5 tysiąca złotych na realizację spektaklu muzycznego pt. „Tlen”.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.