K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Linoryt w starostwie

0

Siedziba lęborskich władz powiatowych jest jednym z miejsc, w którym można oglądać wystawy czasowe. Obecnie swoje dokonania linorytowe prezentują uczestnicy zajęć prowadzonych przez Pracownię Grafiki Młodzieżowego Domu Kultury w Lęborku.

Interesanci lęborskiego starostwa mogą podziwiać grafikę autorstwa uczestników zajęć plastycznych prowadzonych przez Beatę Synowiec w Młodzieżowym Domu Kultury. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku, obecna Akademia Sztuk Pięknych, potrafiła namówić do spróbowania tej techniki graficznej wielu młodych lęborczan.

Jest to technika grafiki artystycznej młodsza od drzeworytu – tłumaczy Beata Synowiec, nauczyciel zajęć plastycznych w MDK Lębork. Linoryt jest dużo łatwiejszy w obróbce. Matrycę z linoleum opracowujemy dłutami o różnych przekrojach. Można ją powielać wielokrotnie. Jest to materiał dosyć trwały i można zrobić wiele odbitek.

Prace prezentowane na wystawie to nie tylko dzieła uczestników Pracowni Grafiki MDK, ale również beneficjentów projektu powiatu lęborskiego „Otwarte umysły”

Bardzo się cieszę, że udało mi się zarazić naszą młodzież lęborską, można powiedzieć, miłością do tej techniki, jaką jest linoryt. Ponieważ powstało bardzo wiele prac, bardzo chciałam je pokazać szerszej publiczności, żeby nie zalegały u nas w pracowni – powiedziała Beata Synowiec.

Warto skorzystać z tej okazji i odwiedzić starostwo lęborskie w godzinach jego otwarcia. Wystawa będzie czynna przez miesiąc od wernisażu, który odbył się w ubiegły piątek. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.