K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Znów wyciek gazu

0

Do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia związanego z wyciekiem gazu doszło wczoraj w jednym z budynków mieszkalnych przy ulicy Gdańskiej w Lęborku. Konieczna była interwencja służb ratowniczych i interwencyjnych. Dwa miesiące temu wyciek gazu likwidowano w kamienicy przy ulicy Sienkiewicza.

Lęborscy strażacy otrzymali wczoraj zgłoszenie o możliwym wycieku gazu z instalacji w jednym z budynków mieszkalnych przy ul. Gdańskiej. Skierowano tam natychmiast jednostki ratownicze oraz powiadomiono miejskie służby interwencyjne.

Nastąpił wyciek z instalacji gazu ziemnego – informuje st. kpt. Piotr Krzemiński, rzecznik prasowy KP PSP w Lęborku. – Były tam stężenia niebezpieczne, w granicy 40 procent dolnej granicy wybuchowości. Został zakręcony zawór główny i sprawdzone zostały wszystkie mieszkania, czy nie doszło w nich do wycieku gazu. Z dwóch mieszkań wyniesiono też trzy butle z propan-butanem. Do niektórych mieszkań musieliśmy wejść siłą, żeby sprawdzić czy nie ma tam kogoś, kto zatruł się gazem.

Konieczne stało się wietrzenie mieszkań i sprawdzenie ich detektorami gazu. Po tych czynnościach lokatorzy kamienicy mogli powrócić do swoich lokali. Przypomnijmy, że w tym roku to już kolejna niebezpieczna sytuacja związana z wyciekiem gazu w budynku mieszkalnym. W połowie stycznia strażacy musieli interweniować w kamienicy przy ul. Sienkiewicza. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.