K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Targi w Mechaniku

0

Kilkadziesiąt lokalnych przedsiębiorstw uczestniczyło w III Targach Pracy zorganizowanych przez Zespół Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku. Dla uczniów była to doskonała okazja, aby zapoznać się z wymaganiami pracodawców, a być może znaleźć pierwsze poważne zatrudnienie.

Blisko 30 firm pojawiło się III Targach Pracy w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku. Takie imprezy umożliwiają uczniom proste i szybkie nawiązanie kontaktu z potencjalnym pracodawcą. Z drugiej strony przedsiębiorstwa mogą werbować młodych i zdolnych fachowców, których obecnie jest jak na lekarstwo. Młodzież mogła się przekonać, jacy pracodawcy i ilu zainteresowanych jest daną specjalnością i na jakie zatrudnienie może liczyć w przyszłości.

Uczniowie mogą się przekonać, że po ukończeniu szkoły będą mieli pracę, więc to też jest dla nich ogromna motywacja do nauki. Wiedzą, że nie uczą się bez sensu, bo za trzy czy cztery lata, np. szkoły zawodowej, znajdą zatrudnienie – mówi Justyna Surmacz z biura karier w Zespole Szkół Mechanicznych i Logistycznych w Słupsku.

Większość zaproszonych firm na imprezie pojawiła się z przygotowanymi ofertami pracy. Młodym pracownikom, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na rynku pracy, przedsiębiorcy zapewniają możliwość kontynuowania nauki i kursy doszkalające. Często jest też tak, że pokłosiem targów edukacyjnych jest wycieczka do zakładu pracy, gdzie uczniowie w rzeczywistości zapoznają się z warunkami zatrudnienia oraz wymogami danego pracodawcy.

Jesteśmy w stanie pokazać młodym ludziom zawody, w których obecnie mogą szukać pracy – mówi Magdalena Tokarczyk z firmy Leann. – W naszym wypadku to zawody ściśle techniczne, związane z obsługą maszyn CNC, a także praca na stanowisku spawacza, montera, w obsłudze magazynu oraz dziale logistyki. Wszystkie one wiążą się z matematyką, mechaniką i myślę, że szkoła ta trafia w nasze zapotrzebowanie.

Z ofertą dla młodzieży pojawiła się także m.in. firma Plast Box, która każdemu chętnemu do pracy absolwentowi proponuje przyuczenie do zawodu od szczebla podstawowego do funkcji o coraz wyższych kompetencjach.

Targi Pracy to kolejne wydarzenie w Mechaniku, ułatwiające uczniom wybór ścieżki kariery po ukończeniu szkoły. Nie tak dawno na terenie placówki odbyły się targi edukacyjne, podczas których swoją ofertę prezentowały uczelnie wyższe.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.