K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Finisz obywatelskich wniosków

0

Lęborczanom pozostało niewiele ponad dziesięć dni na zgłoszenie projektów, które chcieliby zrealizować z pieniędzy budżetu obywatelskiego w 2019 roku. Wnioski projektowe składać można do 31 marca, natomiast konsultacje będą trwały do końca października.

Jeszcze tylko dwanaście dni można zgłaszać projekty w ramach lęborskiego budżetu obywatelskiego na rok przyszły. Wnioski przyjmowane są od 1 marca przez cały miesiąc. W kwietniu rozpocznie się już ich weryfikacja i ocena. Warto też pamiętać, że konsultacje dotyczące budżetu obywatelskiego zakończą się dopiero ostatniego dnia października tego roku. Najpilniejszą jednak sprawą jest sformułowanie swojego pomysłu i przekazanie go organizatorowi.

Elżbieta Rekowska-Klassa, naczelnik wydziału współpracy i rozwoju UM Lębork przypomina, że można składać projekty, które dotyczą zadań nieinwestycyjnych o wartości do 10 000 zł, małych zadań inwestycyjnych o wartości do 40 000 zł i dużych zadań inwestycyjnych o wartości od 40 001 zł do 200 000 zł.

Formularz nie jest trudny – zapewnia naczelnik Rekowska-Klassa. – podajemy tytuł projektu, krótki opis i szczegółowe zadania. Do tego potrzebna jest lista poparcia. W zależności od kategorii projektu jest to 15, 30 lub 50 osób. Wszystkie druki są dostępne w kancelarii głównej lęborskiego ratusza i na stronie internetowej lęborskiego budżetu obywatelskiego.

Uprawnionymi do zgłaszania projektów jako ich autorzy bądź popierający są mieszkańcy Lęborka, którzy w dniu dokonywania tych czynności mają skończone 16 lat. Każdy może zgłosić więcej niż jeden projekt i także poprzeć większą ich liczbę projektów.

Wpłynęło już kilka projektów, ale wiemy, że kolejne są w przygotowaniu. Niemniej zachęcamy! Jeszcze jest czas na zebranie podpisów i złożenie swojego projektu – dodaje Elżbieta Rekowska-Klassa.

Przypomnijmy, że po niezbędne formularze nie trzeba się fatygować do Kancelarii Ogólnej Urzędu Miejskiego w Lęborku. Można je znaleźć na stronie internetowej miasta (www.lebork.pl) i lęborskiego budżetu obywatelskiego (www.obywatelskilebork.pl). Wypełnione dokumenty składane mogą być w tradycyjnej formie papierowej lub drogą elektroniczną. Ważne, żeby zdążyć do 31 marca. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.