K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Boiska rosną wiosną

0

Po wielu miesiącach opóźnienia, miasto zabiera się za budowę czterech szkolnych boisk sportowych. Inwestycja powstanie w ramach Słupskiego Budżetu Partycypacyjnego.

Ratusz budowę czterech boisk próbował doprowadzić do końca jesienią zeszłego roku. Przetarg na ich realizację rozpisano z opóźnieniem we wrześniu. Po otwarciu ofert okazało się, że ceny proponowane przez wykonawców przekraczają limit wydatków na ten cel. O zgodę na zwiększenie funduszy poproszono radnych, ci jednak dwukrotnie się temu sprzeciwili. Wówczas swoją decyzję argumentowali tym, iż zadań infrastrukturalnych nie można przeprowadzać pod koniec roku, w złych warunkach pogodowych. Prezydent starał się przekonać rajców, że po powtórzeniu konkursu koszty mogą okazać się jeszcze wyższe. Po burzliwej dyskusji inwestycję jednak postanowiono przenieść na wiosnę. Teraz po ponownym ogłoszeniu przetargu, magistratowi ostatecznie udało się wyłonić wykonawcę boisk.

Chodzi o boiska przy szkołach podstawowych nr 4, 5, 6 oraz przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1, czyli Elektryku – mówi prezydent Robert Biedroń. – Najkorzystniejszą ofertę złożyła Firma Handlowo-Usługowa Auto-Sport Ireneusz Konkel z Miechucina.

Miasto na sfinansowanie zamówienia przeznaczyło 1.450.000 złotych. Pomimo obaw włodarzy związanych z wyższymi kosztami inwestycji ceny na rynku utrzymały się na podobnym poziomie. W konkursie złożono tylko dwie oferty – droższą, opiewającą na blisko 1,6 miliona złotych oraz tańszą, na trochę ponad 1,3 miliona. Ceny, jakie podane zostały w przetargach, były na poziomie tych, które obowiązywały jesienią ubiegłego roku, kiedy radni nie zgodzili się na dołożenie dodatkowych środków na tę inwestycję.

Ceny wyszły niemal takie same. Cieszymy się, że nie wzrosły, bo takie też było ryzyko. W tej sytuacji spodziewamy się, że na koniec czerwca te cztery boiska za kwotę około 1,2 miliona złotych zostaną zrealizowane – mówi wiceprezydent Słupska Marek Biernacki.

Od września uczniowie czterech placówek oświatowych rozpoczną już zajęcia wychowania fizycznego na nowych obiektach sportowych.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.