K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ucieczka przed kontrolą

0

Policjanci z Lęborka po pościgu zatrzymali kierowcę, który chciał uniknąć kontroli drogowej i próbował uciec. Okazało się, że nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów uprawniających do kierowania pojazdami i był pod wpływem alkoholu.

Jak informuje asp. Sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku, w poniedziałek w nocy na ul. Czołgistów policjanci chcieli zatrzymać kierowcę peugeota do kontroli drogowej. Kierowca zlekceważył sygnały podawane przez policjantów do zatrzymania, przyspieszył i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli za nim w pościg. Mężczyzna został zatrzymany na terenie miasta Lębork. Od mieszkańca Lęborka wyczuwalna była również woń alkoholu, dlatego też funkcjonariusze zbadali jego stan trzeźwości. Ich przypuszczenia potwierdziły się, bo mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało, nie posiadał przy sobie żadnych dokumentów wymaganych w trakcie kontroli.

Mężczyzna został zatrzymany. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Za to przestępstwo grozi mu zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności do 2 lat.

Ponadto został przesłuchany w związku z popełnionymi wykroczeniami drogowymi podczas ucieczki. W tym przypadku usłyszy zarzuty dotyczące niedostosowania się do znaków drogowych, niesygnalizowania zmiany pasa ruchu, braku dokumentów w trakcie kontroli i stworzenia zagrożenia w ruchu drogowym, za które odpowie przed sądem. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.