K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Czołówki i dachowanie

0

Do niebezpiecznych zdarzeń drogowych w rejonie lęborskim doszło ostatniego dnia zimy. Wśród poszkodowanych są również dzieci. Przyczyną wypadków i kolizji było niedostosowanie się kierowców do zmiennych warunków na drodze.

Wczoraj na drogach w powiecie lęborskim panowały bardzo trudne warunki. Nawierzchnia była miejscami oblodzona i padał śnieg. Niestety, nie wszyscy kierowcy wzięli to pod uwagę i doszło do niebezpiecznych zdarzeń. Pierwsze miało miejsce na drodze wojewódzkiej 214 w miejscowości Rybki.

Doszło do zderzenia czołowego dwóch pojazdów – hiundaya jadącego w kierunku Lęborka i audi jadącego w kierunku Cewic – informuje asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku. – Pokrzywdzeni z pojazdu audi zostali przetransportowani do szpitala w Wejherowie. Wśród nich była dwójka dzieci w wieku do dziesięciu lat.

Podczas prowadzenia działań ratowniczych doszło do jeszcze jednego zdarzenia drogowego. Samochód osobowy przewrócił się na dach – dodaje st. kap. Piotr Krzemiński z KP PSP w Lęborku.

Jeszcze trwały czynności zmierzające do ustalenia okoliczności tych zdarzeń, gdy zaszła konieczność zaangażowania służb interwencyjnych w innym miejscu. W Kłębowie Lęborskim doszło do czołowego zderzenia volkswagena polo z ciężarowym mercedesem. Panowanie nad swoim pojazdem straciła 23-letnia mieszkanka powiatu lęborskiego. Zjechała na przeciwległy pas, uderzyła w mercedesa, odbiła się od niego i zjechała z dość stromej skarpy. W tym zdarzeniu nikt nie ucierpiał. Sprawczyni kolizji ukarana została mandatem karnym, a kierowcom zatrzymano dowody rejestracyjne ich pojazdów.

Policjanci apelują do kierowców o uwzględnienie w sposobie jazdy warunków panujących na drogach i zdjęcie nogi z gazu. Na przełomie zimy i wiosny warunki atmosferyczne bardzo często ulegają zmianie, a nawierzchnia bywa zdradliwa. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.