K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Decathlon Liga

0

W hali sportowej Gimnazjum nr 2 w Słupsku odbył się turniej piłkarski o Puchar Patrona Słupska Bronisława Kostkowskiego. Była to jednocześnie inauguracja rozgrywek Decathlon Ligi rocznika 2006 i dzieci młodszych.

Kilka godzin gry i wspaniała sportowa rywalizacja towarzyszyły turniejowi Kostkowskiego oraz pierwszej kolejce Decathlon Ligi. To prawdziwe święto dla młodych adeptów futbolu rocznika 2006. W turnieju patrona Słupska udział wzięło pięć zespołów: UKS Byki Słupsk, KS Potęgowo, GAP Bruskowo Wielkie oraz SALOS Słupsk, który jako gospodarz wystawił dwa zespoły. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym dwa razy po osiem minut. Wyniki spotkań zaliczono również do rozgrywek pierwszej kolejki Decathlon Ligi, gdyż cztery zespoły turnieju właśnie w niej grają. Zabrakło tylko zespołów Sparty Sycewice i Jantara Ustka, które w tym czasie uczestniczyły w turniejach rozgrywanych w Trójmieście. Tegoroczny turniej Decathlon Ligi zmienił swoją formę rozgrywek. Rafał Mikucki, organizator Decathlon Ligi informuje, że w tym roku dwa turnieje będą rozgrywane w halach, a dwa na orliku. Do ligi zgłosiło się sporo drużyn, ale organizatorzy zakwalifikowali tylko sześć. Chodzi o to, żeby turniej nie trwał za długo i oczekiwanie na mecze kolejnych drużyn się nie przedłużało. Zwycięzców całej ligi poznamy w czerwcu.

Po wynikach spotkań rozegranych w turnieju należy stwierdzić, że mecze były zacięte i wyrównane. Kończyły się remisem lub jedną strzeloną bramką więcej. Tak było w meczu pomiędzy zespołami UKS Byki Słupsk – KS Potęgowo, który zakończył się wynikiem 1:1. Bardzo wiele emocji przyniosło spotkanie pomiędzy GAP Bruskowo Wielkie a KS Potęgowo. Niemal w ostatniej sekundzie Potęgowo strzeliło bramkę na 2:1. Najwięcej dramaturgii dostarczył jednak ostatni mecz Decathlon Ligi pomiędzy zespołami Byków Słupsk a GAP Bruskowo Wielkie. Ten mecz 3:2 wygrała drużyna z Bruskowa, która mimo zwycięstwa uplasowała się dopiero na czwartym miejscu.

Najlepszym zespołem turnieju Kostkowskiego i Decathlon Ligi został SALOS Słupsk I, który wygrał trzy spotkania i jedno przegrał. Na miejscu drugim uplasowały się UKS Byki Słupsk, które odniosły dwa zwycięstwa, zanotowały jeden remis i poniosły jedną porażkę. Taki sam bilans miał zespół KS Potęgowo, lecz gorszy stosunek bramek zdecydował o zajęciu przez klub trzeciego miejsca. Miejsce czwarte z dwoma wygranymi meczami i dwoma porażkami zajęła drużyna GAP Bruskowo Wielkie. Grający w turnieju Kostkowskiego drugi zespół SALOS Słupsk zakończył turniej bez punktów, zdobył tylko jedną bramkę tracąc aż osiemnaście.

Druga kolejka Decathlon Ligi odbędzie się 24 marca 2018 w Potęgowie, gdzie zespoły Sparty Sycewice i Jantara Ustka odrabiać będą zaległe mecze z pierwszej kolejki. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.