K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

„Piesi” w powiecie lęborskim

0

W celu poprawy bezpieczeństwa pieszych, w dniach 16-19 marca lęborscy funkcjonariusze przeprowadzili wojewódzkie działania „Piesi”. Informację o efektach akcji przekazała asp. sztab. Magdalena Zielke z KPP w Lęborku.

Działania „Piesi”, które odbyły się w dniach 16-19 marca, trwały od wczesnych godzin rannych do późnych godzin wieczornych. Policjanci ruchu drogowego na terenie powiatu lęborskiego podczas służby zwracali szczególną uwagę na pieszych i kierujących, którzy swoim zachowaniem na drodze często stwarzają zagrożenie zarówno dla samych siebie, jak i innych uczestników ruchu. W ramach prowadzonej akcji funkcjonariusze ruchu drogowego pełnili służbę w rejonach skrzyżowań, przejść dla pieszych i na drogach.

Zwracali również uwagę na to, czy poza terenem zabudowanym piesi są wyposażeni w elementy odblaskowe, które poprawiają ich widoczność. W tych dniach policjanci ujawnili 26 osób, które naruszyły przepisy dotyczące ruchu drogowego. Byli to zarówno piesi jak i kierujący. 21 osób otrzymało mandaty za naruszenie przepisów ruchu drogowego. Najczęstszym przewinieniem pieszych było przechodzenie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym, zdarzali się również piesi „mylący” kolory na sygnalizatorze.

Policjanci przypominają, że bezpieczeństwo na drogach zależy w głównej mierze od zachowań uczestników ruchu. Zarówno kierowcy jak i piesi nie stosując się do obowiązujących przepisów narażają na niebezpieczeństwo siebie oraz innych użytkowników dróg. Dbajmy wspólnie o bezpieczeństwo na drogach, pamiętajmy o używaniu elementów odblaskowych i właściwym oświetleniu rowerów, zwłaszcza podczas zmiennych warunków atmosferycznych.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.