K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Ambulans profilaktyki

0

Dzisiaj odwiedził Lębork specjalistyczny ambulans Fundacji Ronalda McDonalda, w którym można było zbadać dzieci w wieku od 9 miesiąca do 6 roku życia. Badania zorganizowano w ramach akcji „Nie nowotworom u dzieci”.

Po raz trzeci Lębork odwiedził specjalistyczny ambulans Fundacji Ronalda McDonalda. Pierwszy raz pojawił się w mieście w 2014 roku, a drugi – dwa lata później. Ta unikalna mobilna stacja medyczna składa się z dwóch gabinetów lekarskich wyposażonych w nowoczesny sprzęt ultrasonograficzny oraz pomieszczenia spełniającego rolę poczekalni i rejestracji. Od 2005 roku ambulans odwiedza polskie miasta w ramach akcji „Nie nowotworom u dzieci”.

W ciągu dwunastu lat przebadano ponad 65 tysięcy dzieci, a ambulans odwiedził ponad 350 miast – mówi Katarzyna Majchrzak z firmy Farm Frites, partnera akcji. – Akcja w Lęborku trwa dzisiaj oraz jutro. Do badań można było zarejestrować się z tygodniowym wyprzedzeniem. Wszystkie dzieci, które są badane zostały zarejestrowane na konkretną godzinę, dlatego nie stoi żadna duża kolejka. Wszyscy mali pacjenci przebywają teraz w ciepłej poczekalni. Badaniami objęte są dzieci od dziewiątego miesiąca do szóstego roku życia. Badane są tarczyca, jama brzuszna, a w przypadku chłopców także moszna.

Rodzice dzieci otrzymują wyniki badań, a jeśli zachodzi taka potrzeba mogą też skorzystać z porady lekarskiej. Podczas poprzednich wizyt ambulansu w Lęborku przebadano prawie 450 dzieci. Tegoroczna wizyta zakończy się w piątek (23 marca). (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.