K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Celowali w puchar

0

Na strzelnicy sportowej Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” w Słupsku odbyły się Ogólnopolskie Zawody Strzeleckie o Puchar Prezydenta Miasta Słupska. Uczestnicy rywalizowali w siedmiu konkurencjach strzeleckich.

Tradycyjnie w marcowym kalendarzu imprez sportowych Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego znajduje się słupski klub, który jest organizatorem ogólnopolskich zawodów dla osób posiadających licencje strzeleckie. W tym roku wzięło w nich udział ponad 70 zawodników z klubów Trójmiasta, Koszalina, Bydgoszczy, Bobolic, Gryfic, Kołobrzegu i Słupska. Strzelania z pistoletu centralnego zapłonu, rewolweru i pistoletu sportowego rozgrywano na sześciu osiach. Na siedmiu osiach trwała rywalizacja w konkurencji karabinu sportowego.

Po pierwszej serii strzelań najlepszymi wynikami w pistolecie sportowym legitymowali się Grzegorz Rataj, Andrzej Połeć (obaj KS „Gryf Słupski”) oraz Jan Więcławski (Neptun Kosakowo). Znakomicie pierwszą serię zaliczył Wojciech Rej z Baszty Gryfice, który w dwóch konkurencjach pistoletu dowolnego oraz rewolweru uzyskał najlepsze wyniki. W pistolecie centralnego zapłonu na prowadzeniu było dwóch strzelców Tomasz Kamiennik z Klubu Strzeleckiego „Gryf Słupski” oraz Norbert Frelichowski z Aredy Gdańsk. W karabinie pneumatycznym rozgrywano cztery serie. Po pierwszej Marcin Kowalewski (Baszta Gryfice) wyprzedzał dwoma punktami Tomasza Kosiaka z Centrum Wyszkolenia Strzeleckiego Słupsk. Uczestnicy zawodów mogli rywalizować w każdej z siedmiu konkurencji strzeleckich.

Po podliczeniu wszystkich wyników w pistolecie sportowym (20 strzałów) z wynikiem 192 punkty zwyciężył Grzegorz Rataj Klub Strzelecki „Gryf Słupski”. Marcin Kowalewski (Baszta Gryfice) z wynikiem 149 punktów wygrał konkurencję karabin sportowy (20 strzałów w postawie leżącej. Ten sam zawodnik był też najlepszy w karabinie pneumatycznym (40 strzałów) uzyskując tam 240 punktów. Dwie konkurencje – rewolwer i pistolet dowolny – należały do Wojciecha Reja. W pierwszej uzyskał 185 punktów, a w drugiej 140. Pistolet centralnego zapłonu z wynikiem 191 punktów wygrał Norbert Frelichowski, jeden punkt mniej i drugie miejsce zajął słupszczanin Tomasz Kamiennik. Konkurencję pucharową Finał Australijski wygrał Jan Więcławski Neptun Gdynia. Miejsce drugie i trzecie zajęli słupszczanie – Andrzej Połeć i Grzegorz Rataj. Rozegrano również konkurencję karabin sportowy 10 strzałów leżąc dla dzieci. Tę rywalizację wygrał Grzegorz Anuszewicz, drugi był Franciszek Kowalewski, a trzeci Michał Mikliński.

Kolejne zawody, ale już dla grupy powszechnej i amatorów, odbędą się 22 kwietnia 2018 roku na obiekcie strzelnicy sportowej przy ulicy Zamiejskiej w Słupsku.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.