K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Policja wywęszyła złodzieja

0

To już kolejny złodziej perfum zatrzymany przez słupską policję. Tym razem łupem rabusia padły luksusowe kosmetyki warte ponad 600 złotych, które skradł z drogerii w centrum handlowym.

Do kradzieży najczęściej dochodzi w dużych galeriach handlowych, gdzie w tłumie klientów złodzieje czują się anonimowi. Często dzięki czujności ochrony zostają jednak zauważeni i przyłapani na gorącym uczynku. Tak było też i tym razem. W jednej z drogerii ochroniarze zatrzymali mężczyznę, którego podejrzewali o przywłaszczenie perfum, po czym przekazali go policjantom.

Działania policjantów na miejscu zdarzenia skutkowały znalezieniem w odzieży podejrzanego o kradzież kosmetyków o łącznej wartości około 600 złotych.

Prawdopodobnie ten sprawca nie przeliczył dokładnie kwoty. W rozmowie z policjantami był pewien, że popełnił wykroczenie, tymczasem ta kwota wskazuje już na popełnienie przestępstwa – informuje kom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Słupsku.

Zatrzymany mężczyzna jest słupszczaninem, który prawdopodobnie ma związek z innymi przestępstwami o podobnym charakterze. Postępowanie prowadzone przez funkcjonariuszy KMP pomoże ustalić to powiązanie.

Funkcjonariusze na podstawie zgłoszeń i materiałów z monitoringu prowadzą dochodzenie w sprawie kradzieży kosmetyków. W ostatnim czasie ten proceder stale narasta, a policja dokonuje kolejnych zatrzymań. Zebrane dowody świadczą, że na terenie Słupska może działać szajka rabusiów perfum, którzy w ten sposób zarabiają na życie.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.