K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Policjant doceniony

0

Aspirant Rafał Bogdanowski otrzymał od prezydenta Słupska podziękowania za pełną odwagi postawę. Policjant podczas pożaru pomógł opuścić budynek głuchoniemej osobie.

Dwa tygodnie temu w bloku przy ulicy Konarskiego wybuchł pożar. Podczas ewakuacji mieszkańców z budynku, dzielnicowy Rafał Bogdanowski zauważył, że w tłumie brakuje niepełnosprawnej kobiety. Policjant wrócił do środka, przeszukał mieszkania w klatce schodowej i po chwili wyprowadził całą i zdrową lokatorkę na zewnątrz.

Bohaterski dzielnicowy z komisariatu drugiego w Słupsku pełnił służbę obchodową, kiedy dyżurny komendy przekazał mu informację o pożarze bloku mieszkalnego w jego rejonie. Natychmiast udał się na miejsce zdarzenia i podobnie jak strażacy i koledzy ze służby podjął czynności związane z ewakuacją ludności.

Poszedłem pod adres, gdzie mieszkała niepełnosprawna pani, bo pomyślałem, że może nie udało jej się wyjść. Wszedłem do mieszkania, była w korytarzu, nic do niej już nie dochodziło, wziąłem ją i pieska, zniosłem na dół i oddałem służbom ratowniczym, które przewiozły ją do szpitala – relacjonuje asp. Rafał Bogdanowski.

O bohaterskim czynie policjanta być może nikt by nie wiedział, gdyby nie podziękowania od samej uratowanej. W poniedziałek po przyjściu do pracy na Rafała Bogdanowskiego czekały już kwiaty i list z wyrazami wdzięczności. Postawę dzielnicowego docenił także prezydent Robert Biedroń, który wręczył mu nagrodę finansową za bohaterstwo i zaangażowanie w ratowanie ludzkiego życia.

To oczywiście nie wynagrodzi pana bohaterstwa, ale w sposób symboliczny, a także finansowy chciałbym panu przyznać nagrodę – zwrócił się do asp. Rafała Bogdanowskiego podczas specjalnej konferencji prezydent miasta Robert Biedroń – za zaangażowanie, sprawność działania, wzorową postawę i ofiarną służbę na rzecz mieszkańców i mieszkanek Słupska, dostrzegając pana poświęcenie, ciężką pracę, która nie tylko jest obowiązkiem, ale także źródłem wielu satysfakcji nie tylko dla pana, dla rodziny, ale i mieszkańców Słupska.

Być może to nie koniec zaszczytnych laurów dla dzielnicowego. Pełniący obowiązki komendanta KMP Tomasz Majkowski przesłał wniosek do komendanta wojewódzkiego policji o uhonorowanie podwładnego. W Gdańsku zwierzchnik uznał, że czyn ten był na tyle bohaterski, że wystąpił z kolei do komendanta głównego policji o uznanie zasług słupskiego aspiranta. Jaka będzie decyzja, nie wiadomo, ale z pewnością bohaterskie zachowanie funkcjonariusza nie zostanie zapomniane.

Interwencja zakończyła się powodzeniem ponieważ Rafał Bogdanowski przez lata pracy bardzo dobrze poznał mieszkańców żyjących w okolicy. Dzięki temu szybko zauważył, że wśród ewakuowanych brakuje niepełnosprawnej kobiety.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.