K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Polska i Szwecja na ringu

0

W czwartek, 22 marca, w siedzibie Słupskiego Klubu Bokserskiego Czarni Słupsk odbyła się konferencja prasowa dotycząca międzypaństwowego meczu pięściarskiego Polska – Szwecja. Na ringu wystąpią reprezentacje tych krajów.

Słupsk będzie miejscem, w którym 13 kwietnia rozegrane zostanie oficjalne spotkanie pięściarskich reprezentacji Polski i Szwecji. Przedstawiciele Słupskiego Klubu Bokserskiego Czarni Słupsk nie kryją, że jest to zaszczyt i dla klubu, i dla miasta. Wiąże się on z ogłoszeniem przez Polski Związek Bokserski roku 2018 rokiem Aleksego Antkiewicza. Przed siedemdziesięciu laty zdobył on dla Polski pierwszy medal olimpijski po II wojnie światowej. Miało to miejsce podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Pięściarz nazywany Bombardierem z Wybrzeża przez długie lata był szkoleniowcem słupskiego klubu i z nim sięgał po medale drużynowych mistrzostw kraju.

Ten fakt w połączeniu z obecnymi osiągnięciami szkoleniowymi Czarnych Słupsk zdecydował o przyznaniu miastu organizacji tego międzypaństwowego meczu. W siedzibie klubu odbyła się z tej okazji konferencja prasowa, w której uczestniczyli przedstawiciele Polskiego Związku Bokserskiego i zarządu SKB Czarni. Obszerną relację z konferencji zamieszczamy w zakładce Publicystyka. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.