K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Laboratorium doradcze

0

Projekt dotyczący rozszerzenia oferty specjalistycznych usług doradczych, jaki proponuje w tej chwili Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego w Słupsku, realizowany jest w dawnym obiekcie laboratorium szpitalnego przy ul. Obrońców Wybrzeża.

PARR świadczy obecnie szereg usług doradczych w Słupskim Inkubatorze Przedsiębiorczości, jak np. w pracowni odnawialnych źródeł energii czy robotyki i automatyki. Tymczasem świat idzie naprzód, technologie rozwijają się i powstają nowe w tempie niespotykanym tempie od czasów XIX-wiecznej rewolucji przemysłowej. Za tym wszystkim trzeba nadążać, ale do tego potrzebna jest przestrzeń. Część dawnego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego przy ul. Obrońców Wybrzeża została zaadaptowana na szpital psychiatryczny, ale budynki stanowiące jej otoczenie od lat stały puste. Dwa lata temu słupska Pomorska Agencja Rozwoju Regionalnego wystąpiła do marszałka województwa o przekazanie jej dwóch z tych obiektów, proponując jednocześnie sposób ich wykorzystania. Marszałek pomysł poparł i budynki przekazał aportem. Co zatem tam powstanie?

Mirosław Kamiński, prezes PARR w Słupsku wyjaśnia, że w tych budynkach znajdą się pracownie projektowania 3D i inżynierii odwrotnej. Prezes chciałby także bazowo wzmocnić obszar energii odnawialnej i w tym kierunku szkoleni są pracownicy PARR-u.

Staramy się szukać nowych pomysłów na rozwój regionu – podkreśla prezes Kamiński. – Chcemy, aby nasi ludzie, którzy dotychczas zajmowali się rynkiem pracy szkli w innym kierunku. Takim, jakiego oczekuje rynek.

Koszt tej inwestycji wraz z wyposażeniem gotowych obiektów to około 12 i pół miliona złotych netto, przy czym PARR uzyskał już jej dofinansowanie w wysokości ponad 50%. Zakończenie prac i oddanie budynków do użytku planowane jest na grudzień tego roku. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.