K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Radni z wnioskami

1

W trakcie obrad radni mają możliwość kierowania interpelacji i zapytań oraz zgłaszania wniosków i składania oświadczeń. Lęborscy rajcy podczas ostatniej sesji apelowali o realizację konkretnych inwestycji w poszczególnych rejonach miasta.

Najbardziej aktywnymi radnymi, którzy podzielili się na forum nie tylko swoimi refleksjami byli Włodzimierz Klata, Bożena i Piotr Pobłoccy, Zbigniew Cybula oraz Krzysztof Siwka. Większość przedstawianych spraw dotyczyła potrzeb inwestycyjnych.

Radny Piotr Pobłocki poruszył problemy dotyczące parkowania aut w pobliżu ulic Czecha i Marusarzówny. Poparł to wnioskiem o wyznaczenie pasa parkingowego w pasie jezdni ulicy Marusarzówny. Jednocześnie poddał w wątpliwość liczbę miejsc dla osób niepełnosprawnych (9) wyznaczonych przy ulicy Czecha.

Radna Bożena Pobłocka wystąpiła w imieniu mieszkańców, którzy chcieliby, by miasto wyrównało teren od ulicy Roszarniczej do ulicy Sportowej, przez który lęborczanie chodzą do sklepów i kościoła. Radna wniosła także o remont chodnika przy budynkach od 22 do 24 przy ulicy Mściwoja.

Radny Włodzimierz Klata powrócił do problemu wyjazdu z bramy Batalionów Chłopskich na aleję Wolności. Z różnych przyczyn nie udało się tam zamontować luster. Radny przypomniał obietnicę składaną przez urzędników w imieniu burmistrza, że przy okazji modernizacji skrzyżowania (budowy ronda) Armii Krajowej z aleją Wolności ten problem zostanie kompleksowo rozwiązany. Na etapie rozpoczynania już tej inwestycji radny uznał, że dobrze będzie o tej obietnicy pamiętać.

Radni zgłaszali po kilka spraw, które niepokoją mieszkańców miasta. Wymagają one rozwiązania lokalnie, a nawet wykraczają poza szczebel samorządowy. Przykładem tego jest prośba o monitorowanie budowy drogi ekspresowej S6. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz

  1. Szkoda, że nikt nie pamięta o kawałku drogi dojazdowej do nowego osiedla na ulicy Pułaskiego. Osiedle wybodowane dwa lata temu, a drogi jak nie ma tak nie ma. Brawo