K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Kilogramy narkotyków

0

Funkcjonariusze słupskiej policji przechwycili transport kilkunastu kilogramów narkotyków, wśród których były marihuana i amfetamina. Zatrzymano trzech mężczyzn podejrzewanych o rozprowadzanie tych substancji odurzających.

Działania policjantów z wydziału do walki z przestępczością narkotykową doprowadziły do ujęcia osób związanych z tym rodzajem przestępczości. Efektem pracy funkcjonariuszy było zatrzymanie do kontroli drogowej samochodu, którym poruszały się osoby podejrzane o przemyt nielegalnych substancji. Przypuszczenia okazały się trafne. Podczas przeszukania pojazdu z udziałem Straży Granicznej znaleziono znaczne ilości środków odurzających.

W trakcie oględzin pies wskazał miejsce, w którym znajdują się narkotyki – mówi kom. Robert Czerwiński, rzecznik prasowy KMP w Słupsku. – Były one ukryte w schowku auta i znajdowały się również w bagażu podręcznym. W samochodzie zabezpieczyliśmy dwa pakiety po dwa kilogramy marihuany oraz woreczek z zawartością stu gramów kokainy. Działania policjantów pozwoliły na kolejne ustalenia. W pomieszczeniu należącym do jednego z zatrzymanych mężczyzn policjanci zabezpieczyli znaczna ilość narkotyków. Było tam ponad półtora tysiąca tabletek extasy, półtora kilograma amfetaminy oraz kilogram substancji psychotropowej o nazwie MDMA.

Na miejscu zabezpieczono także kolejne dwa kilogramy marihuany. Z takiej ilości narkotyków przestępcy mogli zrobić nawet kilka tysięcy tzw, działek. Szacuje się, że ich łączna czarnorynkowa wartości to około 450 tys. złotych. Zatrzymane osoby to mieszkańcy powiatu słupskiego w wieku 27, 30 i 39 lat. Mężczyźni zostali już przesłuchani i usłyszeli zarzuty. Wobec najmłodszego sąd zastosował dwumiesięczny areszt. Pozostała dwójka jest pod stałym dozorem policyjnym. Podejrzanym o obrót środkami odurzającymi grozi od 2 do 12 lat więzienia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.