K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bezpieczne święta

0

Lęborscy policjanci tradycyjnie już apelują do mieszkańców regionu o przedświąteczną i świąteczną ostrożność. Szczególnie na drogach i podczas pobytu w większych zbiorowiskach, zarówno o charakterze handlowym jak i religijnym.

Praktycznie nie ma takiego czasu świątecznego, by nie nasilała się działalność przestępców – przede wszystkim kieszonkowców i złodziei plądrujących mieszkania pod nieobecność domowników. Lęborscy policjanci przypominają więc o koniecznej ostrożności i zwracaniu uwagi nawet na z pozoru drobne, ale odbiegające od normy zachowania. Szczególnie w centrach handlowych, środkach komunikacji zbiorowej i podczas wydarzeń masowych. Złodzieje nie mają świąt. Aby ustrzec się przed kradzieżą, a nawet napadem rabunkowym, dobrze jest pieniądze trzymać w różnych miejscach. Jeśli panie noszą portfele w torebkach, to najlepiej torebkę wziąć pod pachę, by uniemożliwić złodziejowi odcięcie paska czy zerwanie jej z ramienia. Przy korzystaniu z bankomatu najlepiej wybrać takie miejsce, które jest dobrze oświetlone, a w trakcie wpisywania PIN-u zasłonić klawiaturę drugą ręką. Jeżeli w grę wchodzi wypłata większej gotówki, dobrze będzie dokonać tego w towarzystwie innej osoby.

Policjanci zawracają uwagę również na zabezpieczenie mieszkania pozostawionego na czas wizyty u rodziny lub świątecznego wyjazdu. Poza sprawdzeniem zamków nie od rzeczy będzie poproszenie zaufanego sąsiada o baczenie na nasz dobytek. W czasie świąt po osiedlach będzie krążyło więcej patroli policyjnych, ale sąsiedzka pomoc może okazać się bezcenna w ujęciu włamywaczy.

Na drogach regionu pojawi się także więcej patroli drogówki, ale bezpieczeństwo kierowców i przewożonych pasażerów zależy przede wszystkim od nas samych. Funkcjonariusze apelują o to, by w drogę wyruszać wypoczętym i nie denerwować się korkami lub powolnym tempem jazdy. Brawura często bywa przyczyną nieszczęść, więc lepiej zdjąć nogę z gazu i bezpiecznie dojechać do celu. Żadne zewnętrzne środki bezpieczeństwa nie zastąpią rozwagi kierowców.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.