K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Sport dla wszystkich

0

Już w najbliższy weekend na Stadionie 650-lecia spotkają się sympatycy biegania. W sobotę ruszają treningi w ramach akcji „Biegam, bo Lubię”, w których uczestniczyć może każdy – wystarczy strój sportowy i chęci.

Wiosną warto zadbać o zdrowie i kondycję naszego ciała. Cieplejsza aura i dłuższe dni sprzyjają treningom na świeżym powietrzu. Jedną z najprostszych i najbardziej popularnych form aktywności fizycznej jest bieganie. Od najbliższej soboty amatorzy tej dyscypliny ponownie będą mogli spotykać się na wspólnych treningach.

W Słupsku BBL – Biegam, bo Lubię – ma już swoją ósmą edycję. Inicjator akcji Tomasz Czubak zaprasza wszystkich chętnych w każdą sobotę o godzinie 9.30 na stadion miejski.

Tam się spotykamy z ludźmi, którzy już biegają, mają za sobą maratony i półmaratony, ale zapraszam także tych, którzy nie wiedzą, jak zacząć. Podczas spotkań zdradzam, jak – biegając – nie zrobić sobie krzywdy, pracujemy nad ogólną sprawnością. Zapraszam wszystkich – od młodego do starego.

Poziom zajęć został przygotowany również z myślą o osobach, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sportem. Treningi nie są mordercze, a początkującym pozwolą spokojnie i bez zbędnych obciążeń wejść w świat biegów. Natomiast młodsi adepci sportu mogą wziąć udział w spotkaniach w ramach programu Lekkoatletyka dla Każdego.

To zajęcia skierowane do uczniów szkół podstawowych. Treningi są trzy razy w tygodniu dla kas IV-VI, ale i zapraszam gimnazjalistów, bo dla nich też nie jest nigdy za późno – mówi Tomasz Czubak. – Biegam, bo Lubię czy Lekkoatletyka dla Każdego – to zajęcia darmowe i bezkosztowne.

Dokładne informacje o harmonogramie spotkań i planowanych treningach można znaleźć na stronie internetowej Biegam, bo Lubię lub na facebookowym fanpage`u.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.