K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Stadion oświetlony

0

Trwa budowa stadionu lekkoatletycznego przy lęborskim Mechaniku. Na realizację inwestycji uzyskano dofinansowanie ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. Obiekt zyskał już między innymi nowoczesne oświetlenie.

W Lęborku przy Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych kontynuowane są prace związane z adaptacją boisk na stadion lekkoatletyczny. Widoczne są już pierwsze efekty wykonanych robót, w tym oświetlenie, które zainstalowano wokół nowego obiektu. Teresa Ossowska-Szara, starosta lęborski podkreśla, że według harmonogramu jest to połowa inwestycji, ale konieczne już było próbne włączenie świateł, co nastąpiło w miniony piątek. Łukasz Łudziński, kierownik referatu realizacji inwestycji w powiecie lęborskim dodaje, że jest to 15 naświetlaczy 250-watowych Po wykonaniu nawierzchni poliuretanowych efekt powinien być jeszcze lepszy niż teraz.

Całkowity koszt inwestycji wyniesie blisko trzy i pół miliona złotych, z czego milion złotych stanowi dofinansowanie uzyskane ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W fazie finałowej mamy sześciotorową bieżnię prostą i bieżnię okrężną – mówi kierownik Łudziński. W planach budowy włącznie z bieżnią lekkoatletyczną znajdują się, między innymi, dwa boiska wielofunkcyjne, boisko do piłki nożnej, rzutnia do pchnięcia kulą, skocznie do skoku w dal i trójskoku oraz siłownia pod chmurką.

Okres wakacji będzie czasem odbiorów ostatecznych, a od 1 września młodzież ucząca się w Zespole Szkół Mechaniczno-Informatycznych będzie już mogła mieć zajęcia na tym stadionie – zapewnia starosta Ossowska-Szara.

Będzie to pierwszy na terenie powiatu lęborskiego stadion lekkoatletyczny z certyfikatem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.