K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Tunel z wykonawcą

1

Pod koniec marca podpisano umowę na budowę przejścia pod torami, które łączyć będzie dworzec PKP z ulicą Żeromskiego w Lęborku. Wartość złożonej oferty wynosi ponad sześć i pół miliona złotych. Inwestycja zrealizowana zostanie w ciągu dwunastu miesięcy.

Była to długo oczekiwana przez lęborczan inwestycja, która rozpocznie się w tym roku. Przedłużone o 25 metrów zostanie przejście pod torami kolejowymi w kierunku ulicy Żeromskiego w Lęborku. Wybudowane zostaną też zadaszone schody, odwodnienie oraz winda. Przetarg na wykonanie tych prac wygrała firma WANT Sp. z o.o. z Tczewa.

Jest to sześć i pół miliona złotych – mówi burmistrz Witold Namyślak. – Jest umowa i w czerwcu firma przystąpi do realizacji. Te kilka tygodni potrzebnych jest na przygotowania, ponieważ tory zostaną rozebrane, a wykonawca musi uzgodnić to z koleją. Zadanie ma być wykonane w ciągu 12 miesięcy, więc – myślę – z końcem marca, początkiem kwietnia będzie można swobodnie przejść na drugą stronę.

Budowa tunelu jest częścią większego projektu – Lęborskiego Węzła Przesiadkowego przy dworcu PKP. Witold Namyślak dodaje, że po drugiej stronie będą budowane parkingi dla tych, którzy będą tam chcieli zostawić samochód na czas podróży koleją. Zmodernizowana zostanie cała ulica Dworcowa z dojazdem do ulicy I Armii. Do tego dochodzi zakup autobusów, co także wchodzi w zakres całości tej inwestycji.

Budowa tunelu znacznie ułatwi dostępność dworca PKP mieszkańcom południowej części miasta, ułatwi też dojście do centrum handlowego, komendy policji i innych instytucji zlokalizowanych w tym rejonie Lęborka. (opr. rkh)

DyskusjaJeden komentarz