K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

O!PLA w Słupsku!

0

Odbywający się od 2013 roku Ogólnopolski Festiwal Polskiej Animacji O!PLA (O!PLA oznacza: O! Polska Animacja) jest przede wszystkim próbą odzyskania kontaktu i (od)budowania relacji pomiędzy polskim widzem a polską animacją autorską, a także – za sprawą projektów towarzyszących – promocją w kraju (Inwokacja O!PLA) i za granicą (O!PLA Across The Borders) jednej z najważniejszych dziedzin polskiej sztuki. Od samego początku celem O!PLA jest docieranie ze sztuką animacji nie tylko do dużych, ale przede wszystkim do mniejszych ośrodków w kraju” – czytamy na stronie http://www.polskaanimacja.pl, organizatora wydarzenia.

Z roku na rok zainteresowanie festiwalem zatacza coraz szersze kręgi. O ile pierwsza jego edycja (2013) miała swoją premierę w 21 miejscowościach, to już druga (2014) podwoiła liczbę współpracujących ośrodków, a obecna – szósta – zagości aż w 80 polskich miastach i wsiach.

W Słupsku współpracę z organizatorem festiwalu podjęło Liceum Plastyczne im. Stanisława Ignacego Witkiewicza. W dniach 10-17 kwietnia placówka zaprasza wszystkich miłośników polskiej animacji na kolejną odsłonę O!PLA. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

W pokazie filmowym zobaczyć będzie można 66 obrazów konkursu głównego. Zadaniem widzów będzie oddanie głosów na najlepsze spośród nich, prezentowane w pięciu kategoriach. Nagrodzone animacje otrzymają brązowe, srebrne i złote „Tobołki Koziołka Matołka”. Projekcje odbywać się będą w auli szkolnej Plastyka przy ulicy Koszalińskiej 9.

Program festiwalu:

10 kwietnia, godzina 12.30 – kategoria studyjna: 8 filmów – 95 minut,

12 kwietnia, godzina 12.30 – kategoria szkolna: 18 filmów – 82 minuty + kategoria animowany wideoklip: 18 filmów – 75 minut,

17 kwietnia, godzina 12.30 – kategoria formanimy + animowane fraszki: 22 filmy – 55 minut.

Opisy prezentowanych obrazów dostępne są na stronie www.polskaanimacja.pl. Więcej informacji na temat O!PLA w Słupsku można uzyskać pod numerem telefonu 516 248 129.

(jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.