K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rekordowa liczba wniosków

0

Upłynął termin składania wniosków do Budżetu Obywatelskiego w Lęborku. W tym roku zarejestrowano rekordową liczbę propozycji projektów i zadań przeznaczonych do realizacji w 2019 roku. Obecnie trwa weryfikacja formalna złożonych dokumentów.

W tym roku mieszkańcy Lęborka chętnie zgłaszali swoje pomysły do realizacji w ramach szóstej edycji budżetu obywatelskiego na 2019 rok. Termin ich nadsyłania upłynął z końcem marca. Wniosków składanych przez mieszkańców jest rekordowo dużo – aż 42, podzielonych na trzy kategorie.

W zadaniach nieinwestycyjnych – do 10 tysięcy złotych – złożono 14 projektów, natomiast tzw. małych projektów inwestycyjnych, do kwoty 40 tysięcy złotych, wpłynęło 11. Kolejnych 17 propozycji dotyczyło projektów, których realizacja kosztuje do 200 tysięcy złotych.

Tematy projektów w wielu wypadkach się powtarzają – mówi Alicja Zajączkowska z Urzędu Miejskiego w Lęborku. – Generalnie dotyczą one bezpieczeństwa na przejściach dla pieszych, dodatkowych doświetleń, poprawy przestrzeni miejskiej – parków, placu Pokoju, miejsc pod place zabaw. Jeden z ciekawszych projektów dotyczy obserwatorium astronomicznego. Myślę, że dla młodzieży byłaby to rzecz ciekawa. Staramy się przygotować do publikacji wykaz wszystkich projektów, więc teraz z zestawienia musimy usunąć dane wrażliwe wnioskodawców. Cieszymy się, że tak dużo zadań wpłynęło. Jest z czego wybierać, nad czym się zastanawiać i patrzeć, co najbardziej cieszy mieszkańców Lęborka.

Obecnie trwa weryfikacja formalna złożonych wniosków. Opublikowane one zostaną na oficjalnych stronach internetowych Urzędu Miejskiego w Lęborku i na stronie www.obywatelskilebork.pl.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.