K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Żar miłości

0

Prokuratura Okręgowa w Słupsku zakończyła dochodzenie w sprawie podpalenia mieszkania przy ulicy Fałata. Śledczy ustalili, że motywem popełnionego przestępstwa była chęć zemsty sprawcy na byłej partnerce.

Do podpalenia mieszkania przy ulicy Fałata doszło rok temu w czerwcu. Według ustaleń śledczych doprowadzić do tego mieli Łukasz D. oraz Nikodem S., podżegani do czynu przez Adama M. Mężczyźni wzniecili pożar, rozlewając i podpalając benzynę w lokalu pod nieobecność właścicieli. Wcześniej włamali się do niego za pomocą podrobionego klucza. W wyniku zdarzenia całkowitemu zniszczeniu uległo całe mieszkanie wraz z wyposażeniem. W pożarze ucierpiała też pozostała część budynku, tym poszycie dachowe kamienicy. Straty oszacowano łącznie na kwotę 320 tysięcy złotych. Głównym motywem działania mężczyzn była chęć dokonania zemsty.

Podpalenie miało być formą zemsty ze strony Adama M. na jego byłej dziewczynie, która zakończyła z nim długo trwający związek partnerski. W wyniku tego podpalenia na skutek odniesionych obrażeń jeden z podpalaczy zmarł w szpitalu, poparzeniom również uległ drugi z podpalaczy oraz inna jeszcze osoba – informuje Paweł Wnuk z Prokuratury Okręgowej w Słupsku.

Wobec Adama M. oraz Łukasza D. zastosowano środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Za popełnione przestępstwo z użyciem środków łatwopalnych oskarżonym grozi do 10 lat więzienia. Ponadto mężczyźni zostali oskarżeni o to, że w 2015 i 2016 roku wielokrotnie grozili córce poszkodowanego właściciela mieszkania. Adam M. odpowie także za spowodowanie lekkich obrażeń ciała swojej byłej partnerki. Łukasz D. przyznał się jedynie do podpalenia, natomiast Adam M. nie przyznał się do żadnego z zarzucanych mu czynów.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.