K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Wieża od fundamentów

0

Trwa przebudowa tzw. wieży ciśnień w parku Chrobrego w Lęborku. Wokół budynku prowadzone są głębokie wykopy odsłaniające fundamenty budowli. Po zakończeniu prac powstanie m.in. platforma widokowa wraz z windą i przeszkoloną klatką schodową.

Rozpoczęły się prace mające na celu przebudowę i zmianę sposobu użytkowania wieży ciśnień w lęborskim parku Chrobrego. Wokół obiektu prowadzone są obecnie głębokie wykopy, odsłaniające fundamenty budowli. Częściowo odkryty został również zbiornik systemu wodociągowego miasta. Kolejnym etapem będzie wykonanie fundamentów i belek podtrzymujących przyszłą klatkę schodową.

Wykonawcą zadania jest firma Usługi Ogólnobudowlane Andrzej Rulis z Sierakowic. Koszt budowy wynosi około 8,8 miliona złotych.

Najważniejsze elementy, które w przyszłości zachwycą mieszkańców, to nowa klatka schodowa prowadząca na wieżę widokową – przeszklona, wykonana z elewacji lustrzanej, odbijającej całe otoczenie wieży, czyli park, a także sale wystawowe w przyszłości przeznaczone do zagospodarowania przez Muzeum w Lęborku – mówi Małgorzata Janczak z Urzędu Miejskiego w Lęborku.

Przebudowa charakterystycznej budowli, znajdującej się na wzgórzu parku, jest elementem szerszego projektu – „Skarby Lęborka – ukazanie dziedzictwa kulturowego miasta przez odratowanie i wyeksponowanie elementów zabytkowego centrum”. Zakończenie robót nastąpi w lutym 2019 roku.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.