K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Razem od 20 lat

0

Dzisiaj, 9 kwietnia, rozpoczynają się obchody związane z XX-leciem istnienia Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym ,,Jesteśmy Razem”. Cykl wydarzeń otwiera konkurs plastyczny, którego rozstrzygnięcie nastąpi podczas integracyjnej imprezy plenerowej z okazji Dnia Dziecka.

W tym roku Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym ,,Jesteśmy Razem” obchodzi okrągły jubileusz swojego istnienia.

Przez te dwadzieścia lat stowarzyszenie założyło trzy placówki – wylicza Maria Machola, prezes stowarzyszenia „Jesteśmy Razem” i kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej. – Są to Dziecięce Centrum Rehabilitacji pod patronatem Farm Frites Poland S.A., przedszkole integracyjne „Jesteśmy Razem” oraz WTZ dla dorosłych niepełnosprawnych. Myślę, że jak na tak małe stowarzyszenie zatrudniające trzydziestu ludzi, jesteśmy znaczącym pracodawcą w Lęborku. Może nie takim jak fabryki, ale staramy się zapewniać pracę specjalistom z dziedzin związanych z naszą działalnością.

W związku z XX-leciem funkcjonowania stowarzyszenia przewidziano cykl wyjątkowych wydarzeń. Pierwszym z nich jest konkurs plastyczny, mający na celu propagowanie wśród dzieci szkolnych integrację z osobami niepełnosprawnymi. Maria Machola dodaje, że hasłem wywoławczym konkursu jest pytanie: Jak powinna wyglądać integracja z niepełnosprawnymi. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi na 1 czerwca placu Pokoju podczas imprezy przygotowanej wspólnie z miastem. Organizatorzy przewidzieli dla uczestników cenne nagrody, a zakończeniu konkursu towarzyszyć będą wystawy najlepszych prac, tematycznie związanych z dwudziestoleciem stowarzyszenia.

Natomiast 7 czerwca w sali rajców lęborskiego ratusza odbędzie się uroczysta gala z okazji XX-lecia stowarzyszenia „Jesteśmy Razem”.

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.