K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Remont kamienicy

0

Miasto rozpoczyna remont kamienicy Otto Freundlicha. Po renowacji budynek będzie służył organizacjom i instytucjom społecznym oraz początkującym przedsiębiorcom.

Już niedługo kamienica Otto Freundlicha zmieni się nie do poznania. Po rewitalizacji elewacji, miasto przystępuje do modernizacji wnętrza obiektu. Za prawie dwa i pół miliona złotych budynek zyska zupełnie nowe funkcje użytkowe. Wcześniej w nieruchomości znajdowały się mieszkania, teraz będzie to centrum społeczno-gospodarcze.

– Docelowo wewnątrz budynku przewidziane jest wirtualne muzeum Otto Freundlicha i abstrakcjonizmu, będą dwa pomieszczenia z funkcją punktów koordynacji zadań społecznych teleopieki, a na pierwszym piętrze – mieszkanie chronione składające się z dwóch pokoi, kuchni i węzła sanitarnego oraz korytarza, psychologiczna poradnia rodzinna. Na poddaszu przewiduje się lokalizację m.in. pomieszczeń biurowych w postaci open space`u dla czterech osób z węzłem sanitarnym i trzonem kuchennym, pomieszczenie dla rezydenta artystycznego, pomieszczenie wystawienniczo-warsztatowe. Planujemy także budowę dźwigu zewnętrznego od strony Galerii Słupsk.

Górne piętra budynku zostaną przeznaczone na bezpłatne biura dla młodych przedsiębiorców. Często jedną z głównych przeszkód na drodze do założenia własnej firmy są koszta związane z wynajęciem lokalu. Zagospodarowana będzie również przestrzeń wokół budynku. Planowane jest stworzenie przejścia w kierunku ulicy Deotymy i Długiej, która – również w najbliższym czasie – przejdzie gruntowną przebudowę. Rozwiązano też kwestię malowideł Otto Freundlicha. Freski odkryte na ścianach pod tynkiem będą zachowane i zabezpieczone. Wszystkie prace powinny zostań zakończone za około osiem miesięcy. Za remont odpowiada firma Instalex ze Słupska.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.