K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Potrącenie przy Zwycięstwa

0

W poniedziałek, 9 kwietnia, na terenie Lęborka doszło do dwóch poważnie wyglądających zdarzeń drogowych z udziałem samochodów ciężarowych. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, a sprawy zakwalifikowano jako kolizje.

W poniedziałek, po godzinie 15, dyżurny lęborskiej policji otrzymał zgłoszenie o potrąceniu pieszego przy ulicy Zwycięstwa w Lęborku. St. sierż. Aleksandra Ligmanowska z KPP w Lęborku poinformowała, że na podstawie zeznań świadków funkcjonariusze ustalili prawdopodobny przebieg zdarzenia. Pieszy w miejscu niedozwolonym usiłował przejść przez jezdnię i wtargnął wprost pod nadjeżdżającą ciężarówkę marki Volvo. W wyniku potrącenia 64-letni pieszy doznał niegroźnych dla życia obrażeń wewnętrznych.

Ma on, między innymi, złamane żebra i zwichnięty nadgarstek prawej ręki – dodaje policjantka

Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Policjanci zakwalifikowali zdarzenie jako kolizję. Wobec sprawcy, pieszego z Lęborka, zostanie skierowany wniosek do sądu o ukaranie. Tego samego dnia do kolizji z udziałem ciężarówki doszło również przy ulicy Abrahama.

Samochód ciężarowy zderzył się z samochodem osobowym, którym jechała 60-letnia kobieta. Na szczęście uczesttnikom nic się nie stało. Policjanci przez około trzy godziny zmuszeni byli kierować ruchem pojazdów na tej ulicy – zaznaczyła st. sierż. Aleksandra Ligmanowska.

W sprawie kierującego pojazdem ciężarowym 29-letniego mężczyzny skierowano wniosek do sądu, a także zatrzymano mu prawo jazdy. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.