K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Trzeci Energa Cup

0

Ostatni w tym sezonie halowy turniej Energa Cup Junior odbył się w hali sportowej Ośrodka Sportowo-Rekreacyjnego w Słupsku. Najlepszymi okazali się zawodnicy Gminnej Akademii Piłkarskiej UKS Bruskowo Wielkie.

Trzeci turniej Energa Cup Junior był spektaklem, w którym grał rocznik dziesięciolatków. Uczestniczyło w nim dziesięć zespołów: Garbarnia Kępice, KS Włynkówko, Jantar Ustka, UKS GAP Bruskowo Wielkie, PAP Gracz, Victoria Słupsk, Piłka w Bramce oraz dwa zespoły AP Energa Gryf Słupsk S.A. Zawodnicy tego rocznika prezentują już pewien poziom umiejętności, jednak w rozgrywanych meczach widać było żywiołowość charakterystyczną dla futbolu juniorskiego.

Turniej rozpoczął się pojedynkiem Garbarni Kępice i KS Włynkówko. Lepsi okazali się zawodnicy z Kępic, którzy wygrali 4:2. Ze zmiennym szczęściem układały się mecze podopiecznych Michała Mikulskiego, zawodników AP Energa Gryf Słupsk S.A. Pierwsza drużyna wygrała swój pierwszy mecz 0:2 z KS Włynkówko, a druga przegrała aż 0:5 z Jantarem Ustka.

Kolejne mecze pokazały, że gospodarz turnieju AP Energa Gryf Słupsk S.A jest bardzo gościnny, ponieważ walczył o miejsca od czwartego do siódmego.

Dużą niespodzianką był awans do półfinałów takich drużyn, jak Pomorska Akademia Piłkarska Gracz, Victoria Słupsk, Słupia Kobylnica czy UKS Gminna Akademia Piłkarska Bruskowo Wielkie. W pierwszym półfinale zespół Sebastiana Sikory PAP Gracz wygrał 4:3 z Victorią Słupsk, zapewniając sobie finał. W drugim meczu półfinałowym starły się Słupia Kobylnica i UKS GAP Bruskowo Wielkie. Zdecydowanie lepsi okazali się zawodnicy z Gminy Słupsk, którzy wygrali 3:0.

Najwięcej emocji wzbudził mecz finałowy. Spotkały się w nim najlepsze dwie drużyny turnieju ‒ GAP Bruskowo i Gracz, które okazały się godnymi siebie przeciwnikami. Po bardzo zaciętym spotkaniu 1:0 wygrała drużyna GAP UKS Bruskowo Wielkie, ale zajęcie drugiego miejsca zespołu Dwumiasta jest dużym sukcesem. Mecz o trzecie miejsce to zacięty pojedynek Victorii Słupsk i Słupi Kobylnica, który zakończył się wygraną Victorii 2:1.

Takie turniej są bardzo potrzebne, żeby móc zweryfikować poziom gry. Dzieci rozwijają się piłkarsko, mają większą świadomość tego, po co trenują, co robią, po co to robią. W naszej Akademii głównie skupiamy się na Ustce i Słupsku, funkcjonuje tutaj klub sportowy „Grasz Dwumiasto”, więc chłopcy, którzy wykazują jakieś większe umiejętności lub dłużej trenują, mają propozycję przejścia do niego i wzięcia udziału w Pomorskim Związku Piłki Nożnej jako zawodnicy tego klubu – mówi Sebastian Sikora, trener PAP Gracz. – Obecnie mamy 14 grup i 250 zawodników.

Podsumowując turniej, koordynator Akademii Piłkarskiej Energa Gryf Słupsk S.A Robert Chuchla zaznaczył, że uczestniczą w nim zespoły z całego regionu i w ten sposób młodzi zawodnicy mają okazję rywalizować z równymi sobie, weryfikując swoje umiejętności.

(opr. jwb)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.