K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Bieg Pałacowy

0

I Bieg Pałacowy ma się odbywać w najbliższą niedzielę, 15 kwietnia 2018 r. w Damnicy. Jest to nie tylko impreza sportowa, ale przede wszystkim pomocna dzieciom z tamtejszego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego imienia Marynarza Polskiego.

Rozbiegana Parafia, która na dobre wpisała się w bieganie trasami wokół Słupska, tym razem sięgnęła już dalej poza granice miasta. Dariusz Kloskowski, organizator biegu zawsze wiąże swoje przedsięwzięcia biegowe z ideą charytatywną. Tym razem trafił do Damnicy, a konkretnie do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. Taki wypad dalej od miasta pozwala nie tylko pomóc potrzebującym, ale także połączyć dobroczynność z bogactwem okolicznej natury. Trasa biegu poprowadzona zostanie w terenie, na którym na pewno jest mniej cywilizacyjnych zanieczyszczeń niż wokół miasta.

Trasę biegu i marszu nordic walking wyznaczono na pięciu kilometrach z małym haczykiem, duktami leśnymi wokół Damnicy. Osoby niepełnosprawne zmierzą swoje siły w rajdzie czterokołowcem i w biegu dookoła pałacu Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Marynarza Polskiego. Dodatkową atrakcją zawodów ma być wypuszczenie niebieskich balonów w związku z Międzynarodowym Dniem Autyzmu. Dyrekcja oraz dzieci ośrodka w Damnicy liczą na dużą frekwencję w tym szlachetnym biegu i gorąco zapraszają nie tylko do udziału w nim, ale i do kibicowania. Małgorzata Hajko, dyrektor SOS-W w Damnicy równie serdecznie będzie witała i tych dużych i mniejszych biegaczy i piechurów, tych z głębszą i nieznaczna niepełnosprawnością. Sam bieg jest formą integracji z osobami dotkniętymi autyzmem, chorobą Downa oraz połączony z obchodami Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych.

Zapisy prowadzone są poprzez stronę internetową www.biegislupsk.pl, ale będzie można zapisać się jeszcze od godziny 9 w dniu biegu, tj. 15 kwietnia 2018 r. Imprezy dla osób niepełnosprawnych rozpoczną się o godzinie 10, natomiast bieg główny wystartuje o godzinie 11, a dziesięć minut później wyruszą zawodnicy maszerujący z kijkami. Jak zapewnia główny organizator imprezy Dariusz Kloskowski, każdy uczestnik Biegu Pałacowego otrzyma okazały medal pamiątkowy, specjalnie bity z tej okazji i z elementami charakterystycznymi dla tego biegu..

Do tej charytatywnej akcji włączyło się również wojsko, które zapowiedziało zorganizowanie miasteczka militarnego. Atrakcje więc zapewnione. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.