K6 INFO – LOKALNY SERWIS INFORMACYJNY REGIONU SŁUPSKIEGO

Rowerem z lwem

0

W najbliższą sobotę, 14 kwietnia, nastąpi oficjalne otwarcie sezonu rowerowego 2018. Do udziału w wydarzeniu zaprasza mieszkańców stowarzyszenie rowerowe „Lew Lębork”. Organizatorzy proponują 35 kilometrów inauguracyjnego rajdu.

Oficjalne rozpoczęcie tegorocznego sezonu rowerowego w Lębork zaplanowano na najbliższą sobotę, 14 kwietnia. Od kilku lat rekreacyjne wydarzenie skierowane do miłośników przemieszczania się jednośladem spotyka się z dużym zainteresowaniem. W inauguracyjnym rajdzie bierze udział średnio sto osób, w tym najmłodsi mieszkańcy miasta i okolic.

Adam Matuszek, prezes stowarzyszenia rowerowego „Lew Lębork” zaprasza na inauguracje sezonu. Zbiórka została zaplanowana pod sklepem sportowym przy ul. Krzywoustego. Start przewidziany jest na godz. 10, a trasa prowadzić będzie nad jezioro Brody, gdzie tradycyjnie już będzie można zjeść pieczone nad ogniem kiełbaski. Dla wszystkich przygotowane zostały akcesoria rowerowe. Planowana trasa liczy około 35 kilometrów.

Przedział wieku dowolny, a tempo dostosowane jest do ostatniego zawodnika – podkreśla prezes Adam Matuszek. – Ci, którzy jeżdżą mniej nie muszą się obawiać, ponieważ tempo będzie dyktowane w taki sposób, aby na trasie było kilka przerw.

Udział w otwarciu sezonu rowerowego jest nieodpłatny. Mogą w nim uczestniczyć wszyscy zainteresowani po wcześniejszej rejestracji i zapoznaniu się z regulaminem dostępnym na stracie lub stronie internetowej stowarzyszenia. (opr. rkh)

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.